Dünyanın İlk Katlanabilir Akıllı Telefonu Duyuruldu

Paylaş!

Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonu duyuruldu. Akıllı telefon sektörü içerisinde uzun zamandır dedikodusu dolaşan ve çıkması beklenen cihazlardan bir tanesi olarak bilinen katlanabilir akıllı telefonların duyurusunu Flexpai gerçekleştirdi. Galaxy X ve Galaxy F adında çıkması beklenen cihazlar Samsung firmasının dünya önderi konumuna gelmesine neden olacak katlanabilir akıllı telefon üretimi ile dünyayı kasıp kavurmaya hazırlanırken Flexpai şirketi bir atak yaparak ilk cihazın üretimini ve tanıtımını gerçekleştirdi. 4:3 boy ve en oranında olan yeni katlanabilir akıllı cihazı ile beraber 7.8 inçlik bir ekrana sahip olacak olan şirketin bu duyuruyu Samsung firmasından önce yapması herkesi şaşırttı.

AMOLED ekran teknolojisinin kullanıldığı akıllı cihazda katlama işlemi gerçekleştirildiği zaman 4 inçlik bir ekran üzerinden bütün işlemleri yapabilecek kadar alan ile kullanım sağlanabiliyor. Flexpai firmasının bu atılımı ile beraber Samsung şirketinin Galaxy X ve Galaxy F cihazlarına yönelik olan merakı biraz olsun indirgediği de su götürmez bir gerçek.

Flexpai Özellikleri

Lansman esnasında cihazın üretimi gerçekleştiren ve şirket yetkilileri tarafından gelen açıklamalar doğrultusunda 7 NM’lik Qualcomm işlemcisinden cihazın güç alacağı, Snapdragon 8150 gücünün de cihaz içerisinde yer aldığı haberleri geldi. 8 GB RAM alanına ve 512 GB’a kadar yükseltilebilir bir depolama alanına sahip olacak olan bu cihazın bütün teknik özellikleri de lansman içerisinde tanıtılmış oldu.

Flexpai’nin menteşeleri 200 bin kere katlamaya uygun bir şekilde dizayn edilmiş olup, cihazın gün içerisinde maksimum 100 kere katlanmasına olanak tanıyacak. 5 yıldan uzun bir süre kullanılabileceği anlamına gelen katlama teknolojisi ile beraber bu cihaz içerisindeki teknik özellikler 6 GB ya da 8 GB RAM alanı ile 128 GB, 256 GB ya da 512 GB depolama alanı ile desteklenecek. Water OS işletim sisteminin yer alacağı bu cihazda 16 MP ve 20 MP çift arka kamera sistemleri de bulunacak. Cihazın açık hali 7.3 inç, katlanmış hali ise 4 inç üzerinden kullanıcısına ekran boyutu sunacak. %0’dan %80’e 1 saatte dolan şarj özelliği de cihazda bulunacak.