Twitter’dan iOS İçin Yeni Özellik Testleri

Paylaş!

Twitter’dan iOS için yeni özellik testleri. Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan ve milyonlarca kullanıcıya aynı anda hizmet veren Twitter uygulaması, bir blog sitesi olarak hizmet vermekte. Kullanıcıların gif, video, metin, resim paylaşımı yapmalarına izin veren bu sosyal medya uygulaması dahilinde kullanıcıların hoşlarına gedecek yeni bir özellik test edilmeye başlandı.

Bu yeni özellik kapsamında Twitter kullanıcılarının, uygulama içerisindeki ana sayfa üzerinde en iyi tweetlerin mi yoksa en yeni tweetlerin mi görmek istedikleri konusunda karar verebilecekleri bir etmen uygulamaya dahil edilecek. IOS kullanıcıları için gelecek olan bu yeni özellik kapsamında ana sayfada gezinirken takip edilen kişiler arasındaki en iyi tweetleri görmek ya da en yeni tweetleri görmek gibi iki seçenek üzerinden verilecek olan modül ile beraber kullanıcıların tercih yapmaları istenecek. Oldukça kullanışlı bir özellik olarak IOS işletim sisteminin bulunduğu cihazlara gelecek olan bu yenilik ile beraber Twitter kullanıcılarını ana sayfalarını kişiselleştirebilecekler.

Yeni Özelliği Kullanma

Twitter sosyal medya uygulamasının yeni özelliği olarak IOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanabilecekleri bu etmeni aktifleştirebilmeleri de oldukça basit bir işlemle gerçekleşecek. Twitter uygulaması açıldığı zaman sol üst köşede yer alan buton “En iyi tweetleri üstte gör” ya da “En yeni tweetleri üstte gör” seçeneklerinden biri ile ltercih yapılabilmesine olanak tanıyacak.

Bu seçeneklerden bir tanesine tıklandığı takdirde kullancının takip ettiği kişilere göre ana sayfa düzenlemesi yapılacak. Twitter sosyal medya uygulamasının söz konusu özelliği şuan için sadece IOS cihazlarda kullanıma sunacağı bildirildi. Şu anda çok az sayıda iPad ya da iPhone kullanıcısının bu özelliği test edebilme imkanı bulunuyorken özellik dalga dalga bütün IOS cihazlarına yayılacak. Twitter uygulaması tarafından bu özelliğin web sitelerine ya da Android işletim sisteminin bulunduğu cihazlara gelip gelmeyeceği konusunda her hangi bir açıklama yapmazken kullanıcıların bunu öğrenebilmek için beklemeleri gerekecek. Önce IOS işletim sisteminde denenecek olan bu özellik sorunsuz bir şekilde çalışır ve kullanıcılar memnun kalır ise Android’e de gelmesi bekleniyor.