Windows 10 19H1 Güncellemesi ve iOS Dosyası Yayınlandı

Paylaş!

Windows 10 19H1 Güncellemesi ve iOS Dosyası Yayınlandı. Son 2 aylık süreç içerisinde Insider güncellemeleri ile başı derde giren Microsoft firması, en sonunda bekleneni yaptı ve Windows 10 19H1 güncellemesi ile beraber IOS dosyasını da yayınladı. Geçtiğimiz aylarda meydana gelen ve bir çok kullanıcının dosyalarını, kişisel verilerini kaybetmelerine neden olan sorunlar ile başı derde giren Windows 10 işletim sistemi, bu kez daha sorunsuz ve stabil bir Insider sürümü ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Yenilenmiş olan Windows Hello deneyimi, daha fazla stabil hale getirilmiş olan karanlık temalar, Swift Key entegrasyonu gibi yeniliklerin yer aldığı Windows 10 19H1 güncellemesi resmi olarak kullanıcılara duyuruldu. Yenilenmiş olan bir çok etmenin indirilebilmesi için kullanıcıların Windows Insider programına dahil olmuş olmaları yapılması gerekenler arasında yer alıyor. Windows 10 işletim sisteminin geçtiğimiz dönemlerde kullanıcılarına çıkarmış olduğu sorunları çözmesi amacı ile güncellenmiş olan bu sürüm programa dahil olan kişiler tarafından indirilebilecek.

Windows 10 19H1 Kurulumu

Windows 10 işletim sisteminde çıkan bir çok veri kaybı sorununa çözüm bulabilmek amacı ile geliştiriciler tarfından ortaya çıkarılan bu güncelleme kapsamında indirme işlemini kullanıcıların Windows Insider sistemine dahil olmuş olmaları sağlayacak. Microsoft resmi web sayfasına erişim sağladıktan sonra Windows Insider sistemine dahil olmuş olan kullanıcıların hesabı ile giriş yapmaları gerekecek. Daha sonrasında sekme içerisinden yüklenmek istenen sürüm olarak Windows 10 19H1 seçilerek yükleme işlemi yapılabilecek.

Bu sistem seçenekler arasında Windows 10 Insider Preview – Build 18272 olarak da geçebiliyor. Günlük kullanım için oldukça uyumlu bir şekilde çalışan bu yeni güncelleştirme sürümü ile beraber dosya indirilmeye hazır hale getiriliyor. Temiz kurulum işlemini gerçekleştirmek istemeyen kullanıcılar için ise Windows Update uygulamasını kontrol edebilmeleri mümkün.

An itibari ile yayına çıkarılmış olan güncelleme üzerinden de bu güncelleştirmeyi yükleyebilmek kullanıcılar için tercih edilebilecek bir başka yöntem. Bir önceki güncellemede yer alan sorunların çözümü için oldukça yenilikçi bir yaklaşım sergileyen Windows firmasının bu sürümünü deneyenlerin birçoğu olumlu geri dönüşler sağlıyorlar.