Yeni iPad Pro Tanıtıldı

Paylaş!

Yeni iPad Pro Tanıtıldı

Merakla beklenen ve Newyork’ta gerçekleşen Apple etkinliğindeki ürünlerden biri olan Yeni iPad Pro tanıtıldı. Tamamen yenilenen bir iPad Pro sunan Apple sevenlerinin merakını yine boşa çıkartmadı.

Yeni iPad Pro Özellikleri

Newyork’ta gerçekleşen resmi lansmanda Apple CEO’su Tim Cook, MacBook Air başta olmak üzere MacMini ve İpad Pro tanıtımlarını gerçekleştirdi. Heyecanlı ve meraklı milyonlarca seyirci ürünlerin özelliklerinin ve fiyatının açıklanacağı sahneye odaklandı.

Daha geniş ekrana ve dokunmatik butonsuz bir güvenlik sistemine sahip olan Liquid Retina‘lı iPad Pro, gelmiş geçmiş en iyi ekran tecrübesi sunacağını iddia ediyor.

7 nm ile üretilen A12X Bionic işlemcisini bünyesinde barındıran Yeni iPad Pro, 8 çekirdekli CPU , 7 çekirdekli GPU ya sahip ve 1 TB a kadar da depolama alanı sunuyor.

Apple yine bir ilke imza atarak iPad Pro da USB Type-C girişi kullanıyor. Bu giriş ile tüm gün batarya ömrü vaad eden iPad Pro , iPhone şarj edip dosya aktarımı gerçekleştirilebilecek.

5.8 mm incelikte olan iPad Pro yeni Apple Pencil ile birlikte Adobe Photoshop ile resmi olarak anlaşmalı ve tamamen optimize edilmiş bir deneyim de sunuyor. Yeni Apple Pencil iPad içindeki  mıknatıs ile birleşerek kalemin kaybolma riskini ortadan kaldırıyor. Daha geniş ekranda daha doğru renklerle üst düzey bir tablet deneyimi sunan yeni iPad yeni Apple Pencil ile daha etkili bir kullanıma sahip oluyor. Oyun deneyimi konusunda ise Xbox One S e yakın bir kalitede grafik ve oyun deneyimi sunduğunu açıklayan Apple, iPad ile yüksek grafikli oyun keyfine de kapı açıyor.

Yeni iPad Pro Fiyatı

Resmi lansmanda merakla beklenen iPad Pro fiyatları 11 inç boyutlu versiyonlarda 64 GB , 256 GB , 512 GB ve 1 TB kapasiteli olanların başlangıç fiyatı 799 dolardan başlarken bu modelin Türkiye başlangıç satış fiyatı ise 5899 TL olarak açıklandı.

12.9 inç olan versiyonu ise yine 64 GB , 256 GB , 512 GB ve 1 TB kapasite seçenekleri ile 999 dolardan başlarken bu modelin Türkiye başlangıç satış fiyatı ise 7399 TL olarak açıklandı.

Sizce bu para yeni iPad Pro için değer mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.