Eleştirilerin Odağında Diablo İmmortal

Paylaş!

Yapılan açıklamalar sonucunda bir mobil oyun olduğu açıklanan Diablo Immortal Blizzcon da yoğun eleştirilere sebep oldu.

Blizzard’ın bu yoğun eleştirilere cevap beklenmesi ve halen bir cevabın gelmemesi Diablo İmmortal seri hayranlarını üzdü.

Halen Yapım Aşamasında

Halen yapım aşamasında olan Diablo İmmortal mobil cihazlara uyumlu bir oyun olarak tasarlanmış ve yapım çalışmaları son hız devam etmektedir.

Blizard’ın oyun hakkında açıklama yapmaması oyununun yapımcı ve tasarımcısı olan Wyatt Cheng ve Joe Hsu’yan’un oyun hakkında süren tartışmalar hakkında açıklamalar yapması için fikir açıklamaları yapmaları beklendi.

Yapılan açıklamalarda zaten Diablo İmmortal serisinin tamamı pc ortamında ve konsollarla rahatlıkla oynanmakta idi. Bu sebeple oluşan pazar payının büyüklüğünü de göz önünde bulundurarak hem bu oyunu çok oynayan kişilere ve oynamak isteyenlere daha kolay ulaştırmak hem de bu pazardan pay kapmak hem fikir amaçları olduğu ortaya çıktı.

Mobil olarak tasarlanacak olan bu mobil Diablo İmmortal oyunu için Blizazard’ın NetEase ile çalışacağı, bu firmayı seçme nedeninin ise Çin pazarında World of Warcraft, Overwatch , Heroes of the Storm gibi büyük markaların temsilci firması NetEase’nin olması.

Bu sebeplerin dışında oyunun yapımcısı Wyatt Cheng’e göre Diablo II ile Diablo III serileri arasında geçen sürelerde neler olduğunu daha anlaşılabilir bir şekilde dile getirmek. Oyunu bilenler bilirler ki Diablo II ve Diablo III arasında oluşan zaman farkını ve bu farkı kapatmanın bir yöntemi olarak Diablo İmmortal mobilin üstleneceği misyon. Yapımcı Cheng’in oyun hakkında verdiği tüyo ise Star Wars kahramanı Rogue One benzetmesi. Rogue One tek başına da başarılı olan ancak yine de uzaktan kontrol edilebilir ana merkeze bağımlılığı anlatmaktadır.

Diablo İmmortal oyunu hakkında Yapımcı Cheng’in görüşleri bu yönde iken Tasarımcı Joe Hsu ise oyun için, yeni şeyler denenmesinin hem oyuncular hem de teknik ekip için iyi olacağını ve bu yenilikleri sevdiklerini dile getirdi. Oyunu izlemeden eleştiri yapmamalarını öneren Joe Hsu kendisinin de oyunu Blizzcon’da oynadığını ve çok beğendiğini anlattı.

Diablo İmmortal hakkında eleştirilerin daha bir süreceği aşikar.