Mario ve Zelda Oyunları Mobil Platformlara Gelecek

Paylaş!

Mobil oyunculuk sektörü içerisinde birçok kişinin vakit geçirmek için kullanma amaçlı cep telefonlarına yükledikleri oyunlar bu amaca hizmet etseler dahi sektör içerisinde büyük bir gelişme kat edildiği su götürmez bir gerçek. Fornite ve PUBG gibi oyunların çıkışı ile birlikte indirilme sayılarının milyonları bulması bir çok kişinin mobil oyunculuk sektörüne dahil olmasına neden oluyor. Rekabetçi yapımların birbirleri ile kıyasıya mücadele ettikleri mobil oyunculuk sektörüne yeni bir rekabet daha eklenecek gibi duruyor.

Nintendo denildiği zaman akla gelen ilk çağrışım bir zamanların efsanevi oyunu olan Mario geliyor. Mario ve Zelda gibi oyunları bir dönem milyarlarca kişinin oynamasına olanak tanıyan bu firma kendisinin haklarını hala başka bir yapıma vermiş değil. Hal böyle olunca birçok kişinin bu firmaya yönelmesi ve mobil platformlara bu oyunu getirmesi beklenirken beklenen şey oldu ve Nintendo firması Mario oyunu ile Zelda oyunu için mobil platformlarda sunma kararı aldı.

Nintendo, Mobil Platforma Geçmeye Hazırlanıyor

Nintendo oyun yazılım firmasının kısa süre içerisinde hem Android hem de IOS işletim sistemlerine ait olan cihazlarda indirmeye çıkaracağı söylenen oyunlarının isimleri de hazır. The Legend of Zelda: Spirit Tracks ve Mario vs. Donkey Kong olarak belirlenmiş olan oyunlar bir zamanların en çok oynanan oyunları içerisinde yer alıyordu. Ancak gelişen teknoloji, artan efektler, 3D oyun seçenekleri ile beraber firmanın bu oyunlarda birçok görsel değişiklik yapacağı bekleniyor.

Şuana kadar gelen bilgiler doğrultusunda oyun isimleri ile ilgili Nintendo firmasından her hangi bir doğrulama haberi gelmezken, isim hakları hala firma içerisinde saklı tutuluyor. 2019 yılının ilk çeyreğinde geleceği düşünülen ve firmanın her iki işletim sisteminde de aynı anda piyasaya sürmesi beklenen bu iki oyun şimdiden birçok kişinin heyecanlanmasına neden oldu. 90’lar döneminde atari olarak da bilinen oyun konsolunda oynanan bu oyunların mobil platforma bu kadar geç gelmesi her ne kadar hayal kırıklığına neden olsa da Nintendo tarafından yayınlanması dört gözle bekleniyor.