Fortnite FPS Arttırma Yolları Nelerdir?

Paylaş!

Birçok oyuncu bilgisayarı için yüksek sistem gereksinimleri isteyen bir oyundur. Sistem gereksinimlerinin altında kalan bilgisayarlar için kullanıcılar fortnite fps arttırma yolları nelerdir? arayışı için girmiş bulunmaktadır. Aslında birçok yol üzerinden FPS arttırma gözlemlenebilir. Öncelikle hem dizüstü hemde masaüstü bilgisayarlarda içinin temizliğine özen göstermeniz gerekir. İçerisindeki cihazların ısınması bilgisayarın yavaşlayarak eskisinden daha yavaş çalışmasına neden olur. Bilgisayarın içerisindeki çalışan programları oyun başladığı zaman kapalı tutmanız gerekir. Bilgisayarın genel olarak sadece oyuna odaklanması daha iyi sonuçlar almanıza neden olacaktır. Bilgisayarın içerisinde gereksiz dosyaları silmeniz ve bilgisayarı temiz tutmanız FPS arttırma yollarından biri olarak bilinmektedir. Sistem gereksinimlerinin altında bir bilgisayara sahipseniz elinizden geldiğince bilgisayarın Ram miktarını arttırmanız işinize yarayacaktır.

Fortnite Oyun İçi Ayarlar

Bilgisayarınız Fortnite oyunu için kendi özelliklerine göre standart bir ayarlama yapmaktadır. Oyunun içerisinden video grafik ayalarınıza girdiğinizde orta seviye veya yüksek olan grafik ayarlarını en düşüğe getirmeniz FPS artışına sebep olacaktır. Bu sayede oyunu rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Fakat oyunun grafikleri eskisinden daha kötü bir biçimde karşınıza çıkacaktır. Bundan dolayı kenar yumuşatma ayarlarını yükseltmeniz daha iyi görüş açısı yakalamanızı sağlayacaktır.

Fortnite Ekran Kartı Ayarları

Her bilgisayarda bulunan ekran kartlarının oyunun içerisindeki grafiklere göre ortalama ayarlama yapması gözlemlenir. Genel olarak Nvidia ekran kartlarının 3D ayarlarından oyunu seçtiğiniz zaman karşınıza birden fazla seçenek çıkmaktadır. Bu ayarlardan birkaç tanesi ise kenar yumuşatma, doku süzme gibi oyun içi ayarlardır. Bu ayarları kapatmanız oyun içerisindeki grafik kalitesini düşürecektir fakat oyunu daha iyi oynamanıza sebep olacaktır.

Fortnite FPS Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sisteminizin üstündeki ayarlarda oyunu oynamanız bilgisayarınız için sağlıklı bir durum değildir. Bunun yerine daha orta seviye veya düşük seviye grafik ayarları üzerinden oyunu oynamanız bilgisayarınızı zorlamayacaktır. Harici olarak ise birçok oyun programı bulabilirsiniz. Bu programlar sayesinde bilgisayarınızı zorlamadan oynanabilir FPS ayarlarına çıkmanız mümkün olacaktır.