Galaxy S8 Asistanı Farklı Özelliklerle Geliyor

Paylaş!

Galaxy S8 Asistanı Farklı Özelliklerle Geliyor

Geçen yıllar adından çokça bahsettiren Siri’yi bilmeyen yoktur. Geliştirilmiş sistemi sayesinde adeta gerçekliğe yakın teknolojide olan Siri teknoloji severlerin beğenisini toplamıştı. Bu beğeniden hareketle Samsung Galaxy S8’in de Siri benzeri kişisel bir asistan ile gelmesi bekleniyor. Galaxy S8’in Bixby adında kişisel bir asistan ile geleceği basına sızmış durumda ve çok farklı özellikler de beklendiği de son zamanlar da en çok konuşulan konular arasında.

Sızan bilgiler ışığında Bixby rakiplerine göre çok daha fazla donanımlı olarak piyasaya sürülecek. Tek bir tuş ile standart kamerayı entegre edeceği konuşuluyor. Kamera uygulamasında yer alan tuş sayesinde bu noktada da asistan devreye girecek. Akıllı asistan fotoğraf üzeride nesneleri kolayca tarayabilecek. Buda Bixby’nin görsel arama özelliği ile piyasaya sürüleceğini destekleyen bir iddia. Bununla birlikte Siri benzeri bir özelliği de yer alıyor. Kullanıcının tüm stok uygulamalarını kontrol edecek ve aynı Siri gibi ödemeleri yapmasına izin vereceği sızan bilgiler arasında yer alıyor.

Tüm bunlara ek olarak Galaxy 8 adeta Bixby ile bütünleşmiş olacak. Gelen bilgiler arasında Galaxy 8 de yer alan ayrı bir tuş ile kişisel asistan doğrudan kullanılabilecek. Bu tuş Samsung Galaxy 8 modelinde fiziksel bir tuş olarak kullanıcılara sunulacak.

Siri benzeri kişisel bir asistan ile piyasaya sürülecek Galaxy 8 büyük bir heyecan ile teknoloji severler tarafından bekleniyor.