Linkedlin Facebook Oldu

Paylaş!

Linkedlin Facebook Oldu

İlk olarak 2003 yılında yayına başlayan Lınkedln yenilenen tasarımı ile adeta Facebook oldu. Profesyonel bir sosyal iletişim ağı olan Lınkedln Facebook’un gelişmiş bir sürümüne benzetiliyor. Birçok yeniliği kullanıcılara sunan Lınkedln tasarım değişikliği ile de büyük bir değişim geçirmiş durumda.

2003 yılında yayına başladığı andan bu güne kadar birçok yenilik geçiren, sürekli güncellemeler alan uygulama son zamanlarda sıradanlaşan sosyal ağlardan bir kaçış yolu olarak görülmekte. Gelişmiş ve ileri derece de ki tasarımları ve kullanım kolaylığı sayesinde tercih edilen Lınkedln artık tam olarak yenilenme sürecini tamamladığını işaret ediyor.

Firma son yapılan değişiklikler ve tasarımlar ile kullanımı oldukça basit bir düzeye indirgediklerini açıkladı. Basitliğin yanı sıra hızlı ve sezgisel bir tasarım oluşu da oldukça dikkat çekici detaylar arasında yer alıyor.

Gezinme için kısıtlı bir bölümü olan Lınkedlın son yapılan güncellemeler ile geniş bir gezinme ağı sunuyor. 7 farklı bölümden oluşan sosyal ağ da Ana sayfa, işler, bildirimler, mesajlaşma, ben, ağım ve ana akış yer alıyor. Özellikle ana akış adeta facebook’un haber kaynağının kopyası olarak karşımıza çıkıyor.

Hızlı gelişen teknoloji ile birlikte ön plana çıkan konu şüphesiz ki gerçekliktir. Bu noktada da geliştiriciler gerçek zamanlı mesajlaşma ara yüzü ile adeta bir çıkış yakalamış durumda.

Son olarak Linledln masaüstü deneyimini de yakın zamanda tüm üyelere sunulacağını yetkililer açıklamış durumda.