Google Assistant’ı Rakibi Siri’den Daha İyi Kılan 7 Özellik

Paylaş!

Google Assistant’ı Rakibi Siri’den Daha İyi Kılan 7 Özellik

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapay zeka bir çok teknolojik ürün üzerinde uygulanan bir yöntem haline geldi. Bu yapay zeka yardımcıların en önemli ikisi Google Assistant ve Siri’dir. Şüphesiz ki akıllı telefonlarda yer alan bu yardımcılar insanlara sonsuz faydalar sağlıyorlar. Dünya akıllı telefon kullanan insanlar nüfusuna oranla bakılacak olursa, en çok kullanılan yapay zeka yardımcı Siri. Peki bu en iyisi olduğu anlamına gelir mi? Google assistant’ı rakibi Siri’yle karşılaştıralım;

  1. Canınız Mı Sıkılıyor?

Canınız sıkılıyor ve yapacak bir aktivite arıyorsunuz. Konser, sinema ya da şehrinizde düzenlenen bir resim sergisi… Bunlara benzer daha pek çok aktivite için Google Asistan size yardımcı olur. Tek tek konser programlarını, tiyatro programlarını takip etmek yerine Google Asistan’a soruyorsunuz, o sizin için bütün etkinlikleri rapor ediyor. Saatiniz ve konumunuza göre bir liste oluşturuyor ve siz gitmek istediğiniz etkinliği seçiyorsunuz.

  1. Google Asistan Sizin İçin Çevirir

Google Asistan cümle ya da kelime çevirisi yapabilir. Bunun için sesli komut vermeniz yeterli olacaktır. Belki cümle çevirilerinde çok güvenilir sonuçlar verdiği söylenemez ama rakibi Siri çeviri dahi yapamaz.

  1. İngilizce Asistandan Sorulur

Google Asistan İngilizce bilgisi açısından Siri’ye oranla daha iyidir. Bu İngilizce içerikli aramalar yaparken oldukça verimli sonuçlar sağlar. Hatta o kadar ki, yarım bırakılan cümleleri dahi tamamlayıp aramayı gerçekleştirebilir.

  1. Özçekim Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

İki yardımcı da özçekim yapabilmenizi sağlar. Ancak Siri’ye seslendiğinizde kamerayı ön kameraya ayarlamak ve deklanşöre basmak size kalır. Oysa Google Assistant, sesinizi duyduğu anda her şeyi kendi yapar.

  1. Youtube

Google Assistant, Youtube ile senkronize çalışır. İzlemek istediğiniz videonun ismini söylediğiniz anda Google Assistant, sizin için o videoyu bulur ve oynatmaya başlar.

  1. Asistan Sizin Yerinize Bulur

Google Assistant, ne olduğunuzu bilmediğiniz herhangi bir şeyi fotoğrafından arayıp bulabilir. Hatta ona benzeyen şeyleri de sizin için listeler. Siri bunları yapamaz.

  1. Asistan Her Şeyi Bulur

Google Asistan Siri’ye oranla daha fazla bilgiye ulaşabilir. Google tarafından yaratılmış bir ürün olduğunu düşündüğümüzde, buna şaşırmamak gerek.

 

Google Fotoğraf Yedekleme Nasıl Yapılır?