iPad Modeli Nasıl Öğrenilir?

Paylaş!

iPad modeli nasıl öğrenilir sorusu özellikle hangi iPad modelini kullandığını hatırlamayanlar için önemli bir soru. Bu konuda sorun yaşayanlar iPad modelini öğrenmek ve iPhone modelini öğrenmek arasında bir fark olduğunu bilir. iPad modelini öğrenmek iPhone’dan çok daha zor gelebilir. Ama bu noktada önemli olan aslında iPad’in model numarası. iPad modelinizi şu şekilde öğrenebilirsiniz.

iPad Modeli Öğrenme Aşamaları

Öncelikle iPad’inizi kılıfından çıkarıp elinize alın. Tabletinizin arka tarafını çevirin ve de iPad yazısının hemen altındaki model numarasına bakın. Buradaki numara ince baskı ile yazılmıştır ve A kodu bulunur. Bu numarayı bir yere yazabilir ya da aklınızda tutabilirsiniz. İnternette bu kodla ilgili bir araştırma yaparsanız hemen modeli öğrenmeniz mümkün.

iPad Modelleri
iPad Modelleri

Arkadaki Yazıyı Okuyamazsanız

Ancak bazen iPad kullanıcıları şöyle bir sorunla karşılaşabiliyor. Arkadaki yazı silinmiş olup kodu okuyamıyor. Bu durumda tabletinizin ayarlar bölümünü açıp genel seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Buradan da hakkında yazan bölüme geçerek tabletiniz hakkındaki ayrıntılara ulaşmanız mümkün. Bilgiler kısmında iPad’inizin hangi model olduğunu görebilirsiniz.

iPad Modeli Bilmek Ne İşinize Yarar?

Eğer kullandığınız iPad’in modelini bilirseniz tabletinizin hafızası hakkında bilginiz olur. Cihazınızın temel özellikleri, boyutu ve kapasitesi hakkında kesin bir bilgi edinebilirsiniz. Eğer herhangi bir aksesuar ya da ekran koruyucusu alacaksanız iPad modelini bilmeniz gerekir. Ayrıca diyelim ki herhangi bir sorunla karşılaştınız ya da bir uygulama için teknik bir desteğe ihtiyacınız oldu. Bu durumda iPad’inizin modelini bilmeniz şarttır.

iPad Modeli
iPad Modeli

iPad Modelleri

iPad kullanıcısı olsanız da teknoloji konusunda çok ilginiz yoksa kullandığınız cihazın modeli size karmaşık gelebilir. Ama aslında modeli öğrenmek oldukça basittir ve sizin işinize yarar. iPad, iPad mini, iPad Air ve iPad Pro bugüne kadar geliştirilmiş olan bazı iPad modelleri. Bu modellerin tabletlerin yıllar içerisindeki değişimine göre farklı özellikler taşıyor. Modelinizi öğrenmek size ekran boyutu, cihazın kapasitesi gibi temel özellikleri bilmenizi sağlar. Eğer daha yeni bir iPad alacaksanız ve henüz iPad kullanıcısı değilseniz modeller arasında bir karşılaştırma yaparak bir seçim yapabilirsiniz.