Firefox Send İle Dosya Nasıl Gönderilir

Paylaş!

Firefox Send Mozilla programı yeni bir ücretsiz dosya paylaşım hizmetidir. Diğer dosya paylaşım servislerinde olduğu gibi bir dosya göndermek için ek bir uygulama veya tarayıcı uzantısı yüklemeniz gerekmez. Ek olarak, 1 GB’den küçük bir dosya göndermek veya indirmek için bir hesap oluşturmanız veya Mozilla hesabınıza giriş yapmanız gerekmez.

Şu anda, Firefox Send dosya paylaşımı, izinsiz olarak 1 GB’a kadar dosya alışverişinde bulunmanıza izin verir. Bir Firefox hesabıyla, 2,5 GB’ye kadar boyuttaki dosyaları paylaşabilirsiniz.

Diğer dosya paylaşım servislerinin aksine, Firefox Gönder, uçtan uca şifreleme kullanarak dosya göndermenizi ve almanızı sağlar. Bu işlev gönderilen dosyaları yetkisiz erişime karşı güvenilir bir şekilde koruyacaktır. Son kullanma tarihi ve maksimum indirme sayısı gibi, alıcının erişim ayarlarıyla bir dosyaya bağlantı gönderilebilir.

Firefox’ta Dosya Gönderme

Aşağıdakı adımları takip ederek dosya gönderebilirsiniz.

Adım 1: https://send.firefox.com/ bağlantısını giriniz.

Adım 2: “Yüklenecek dosyayı seç” düğmesine tıklayarak gönderilecek dosyayı seçin veya dosyayı servis sayfasına sürükleyin.

Adım 3: Gönderilecek dosya için gerekli tüm parametreleri kontrol edin ve “Yükle” yi tıklayın. Son kullanma tarihi ve şifreyi ayarlama seçenekleri size sunulacaktır (bunlar isteğe bağlı ayarlardır).

Adım 4: Dosya Firefox sunucusuna yüklenene kadar bekleyin. Dosyaları Firefox bulutuna yüklemek çok hızlı. Testlerimizde izin verilen maksimum İnternet bağlantı hızı kullanılmıştır.

Adım 5: Tamamlandığında, alıcıya göndermeniz gereken dosyanın linkini göreceksiniz.

Firefox’ta Dosya Gönderirken Nelere Dikkat Edilmeli

Gönderilen dosya öncekine göre 100 defadan fazla ve maksimum 7 gün boyunca indirilebilir. Bağlantıyı 1, 2, 3, 4, 5, 20, 50 veya 100 indirme işleminden sonra sona erecek şekilde de yapılandırabilirsiniz. İzinsiz indirilen bir dosyanın bir indirme işleminden sonra veya her gün sona erdiğini unutmayın.

Bu nedenle, barındırılan dosyaya bağlantının bir günden daha uzun süre aktif kalmasını istiyorsanız (maksimum 7 günü destekliyorsa), ücretsiz olarak kaydolmanız ve giriş ve şifreyi kullanarak giriş yapmanız gerekir.

Yetkilendirme sonrasında 2,5 GB’a kadar dosya alışverişi yapabilir, maksimum indirme sayısını değiştirebilir (100 indirme), dosyaları 7 gün boyunca saklayabilir ve hesabınızdaki dosyaları yönetebilirsiniz. Servise yüklenen tüm dosyaları yönetebilirsiniz, bunun için servis sayfasına gidin. Servise yüklenen tüm dosyalar sağ tarafta gösterilecektir. Her dosya için, indirme sayıları ve dosyanın silineceği süre hakkında bilgi sağlanacaktır.