Google Drive’a Dosya Yükleme Sorunu ve Çözümleri

Paylaş!

Google Drive’a dosya yükleme sorunu ve çözümleri hakkında bilgi edinme ihtiyacı fotoğrafları, rehberi ve kaybolmasını istemediğiniz herhangi bir veriyi saklamak isterken karşılaştığımız problemler doğrultusunda oluşur. Bu konu hakkında kısa bir araştırma ile çözüme ulaşabilirsiniz. Herhangi bir dosya yükleme sorunuyla karşılaşınca sorunu ortadan kaldırmak için bir kaç yöntemden bahsetmek gerekirse;

Yedekleme ve Senkronizasyon İşlemini Tekrar Başlatma

Günümüzde kullanılan Google Drive’ın yeni adı yedekleme ve senkronizasyon olarak masaüstü ekranlarımızda yer almaktadır. Herhangi bir sorun yaşama anında yedekleme ve senkronizasyon imgesine tıklayıp açılan ekran üzerinden “Yedekleme ve Senkronizasyondan Çık” butonunu seçebilirsiniz. Daha sonra tekrar uygulamayı başlatın diğer bir alternatif olarak da uygulamayı kaldırıp yeniden indirmeniz olacaktır. Bu işlemi de Başlat menüsünde yer alan ”uygulamalar ve özellikler” seçeneğine tıklayıp çıkan listeden kaldırabilirsiniz.

Gizli Pencere Kullanmalısınız

  • Dosya yüklemek sorununun yanı sıra birçok internet sorunlarını düzeltmek için en sık kullanılan çözümler arasındadır.
  • Gizli pencere düzenli bir şekilde tarama yapılabilmesi için saklı olan çerezleri kullanamaz.
  • Kullandığınız tarayıcı üzerinden gizli pencere açarak Google Drive hesabınıza giriş sağladıktan sonra yüklemeyi tekrarlayın çalışıp çalışmadığını göreceksiniz.
  • Gizli pencerenin nasıl açılacağını bilmiyorsanız klavyeden kısayol tuşları ile Ctrl + Shift + N ya da Ctrl + Shift + P basın

Tarayıcı Verilerini Silin

Kullanılan her tarayıcı internet ortamında gezinmenizi kolay bir hale getirmek ve hızlandırmak için önbellek, çerez ve diğer verileri kayıt altında tutar. Bu özellik bazen dosya yüklemeniz de engel oluşturur. Gizli pencere kullanarak sorununuz ortadan kalktıysa tarayıcı verilerinize dokunmanıza gerek yoktur. Sorun halen devam ediyor ise kullandığınız tarayıcının menü kısmından Geçmiş sekmesine tıklayarak Tarama verilerini sil butonunu görebilirsiniz. Bu buton verileri silecek dosya yükleyememe sorununuzu ortadan kaldıracaktır.