iPhone 8 Oled Ekran Özellikleri Detaylandı

Paylaş!

iPhone 8 Oled Ekran Özellikleri Detaylandı

Merakla beklenen Iphone 8’in özellikleri ile ilgili yavaş yavaş haberler gelmeye devam ediyor. Her modelin çıkışı ile birlikte büyük ilgi ve beğeni toplayan teknoloji devi Apple Iphone 8’de de son derece iddialı olduğunu duyurdu. Rakip olarak görülen Samsung’ un yaşadığı talihsizlikler sonucu daha da ön plana çıkan Apple firması Iphone 8 ile akıllı telefon alanında tahtı bir kere daha tam manası ile ele almak istiyor.

Iphone 8 de farklı birçok özellik bizi beklerken yayımlanan bir rapor yeni Iphone’ un ekranı hakkında birçok detayı aydınlatıyor. Kuo raporuna göre Iphone 8 için esnek OLED ekran kullanacağını belirtiyor. Daha önceki analizlerinde yanılamayan Kuo’ ya göre Apple, Iphone 6 da 3D Touch teknolojisini kullandı  ve artık 8 de OLED ekran kullanmak zorunda.

Esnek bir kullanım sağlayacak olan OLED paneli oldukça kullanışlı olacak. Basınçtan etkilenmemesi için metal yapısal kısım film sensörünün altına yerleştirilecek. Bu şekilde panel daha sağlam olacak. Henüz geliştirilme aşamasında olan optik tip sistemine de geçileceğini belirtilen Kuo’ nun tahminleri ne kadar doğru çıkacak merak konusu. Kuo tasarımcıların bunu yapabileceğini ve Apple’ın da bunu talep etme gücünün oldukça yüksek olduğunu ekliyor.

Önümüzde ki günlerde yapılacak açıklamalar ile analistin fikirleri ne kadar uyuşur bilinmez ancak Kuo’ nun iddiaları doğru ise Apple bu yıl büyük bir değişime imza atmış olacak