Samsung Galaxy J7 2017 Görüldü

Paylaş!

Samsung Galaxy J7 2017 Görüldü

2017 yılına giriş ile birlikte Samsung büyük adımlar atmaya çoktan başladı bile. Teknoloji severlerin yakından takip ettiği Galaxy A serisini geçtiğimiz günlerde güncelleyen Samsung şimdi de Galaxy J7 serisini güncelliyor.

Güney Koreli üretici bu yönde büyük adımlara imza atarken orta ölçekte bir modeli 2017 yılı için sunmaya hazırlanıyor. Cihaza dair haberler gelirken tüm özelliklerden ziyade sadece teknik özellikler basına sızdırılmış durumda. Cihaz için bechmark test sonuçlarından son günlerde haberler gelmeye başlamış durumda.

Peki 2017’nin merakla beklenen Galaxy J7 2017 modeli nasıl olacak hep birlikte inceleyelim.

Öncelikle Galaxy J7’nin işletim sisteminden başlayalım. Bu model karşımıza Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile karşımıza çıkacak. Galaxy A’ da büyük değişim yaptıklarını iddia eden Güney Koreli üretici Android 6 Marshmallow’u kullanmıştı. Bu modelde Android 7.0 Nougat ‘a geçilmesi büyük bir değişim.

Kamera özelliklerini detayı şekilde incelediğimiz de 13 MP arka ve 5 MP ön kamera olarak gayet yeterli bir çözünürlükte kamera karşımıza çıkıyor. 3000 mAh bataryası ile de bekleneni karşılıyor ancak batarya kapasitesinde bu nokta da % 10 luk bir azalma karşımıza çıkıyor. Teknik özellikleri hakkında bilinen diğer bir konu ise işlemci çekirdeğinin 2 olduğu. Genel olarak istenenleri karşılayan ve özelliklerin iyileştirildiği Samsung J7 ne zaman piyasaya çıkacak bilinmiyor.