İPhone Otomatik Saat Ayarları

Paylaş!

Kaldırılan saat geriye ve ileriye alma metodu telefonlarda saat ayarlarının bozulmasına sebep olmuştur. Bu durumla karşılaşılan birbirinden farklı telefon modelleri vardır. Bunlardan bir tanesi de iPhone’dur. iPhone otomatik saat ayarları eski haline getirilmesi ve ayar güncellenmesi saniyeler almaktadır.

İPhone Otomatik Saat Nasıl Ayarlanır?

Öncelikle telefonunuzun İPhone işletim sistemi olan İOS’a sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bundan emin olduktan sonra ayarlar menüsüne geliniz. Bu menüden genel seçeneğine dokunup, tarih ve saat opsiyonuna ulaşınız. Burada ekrana gelen otomatik ayarla butonu seçilmelidir. Bu işlem, hangi saat diliminde bulunduğunuza göre otomatik şekilde tarih ve saat güncellemenizi yapacaktır. Saat dilimi konusunda şüpheniz varsa yine aynı yoldan ayarlara, oradan genel seçeneğine, sonrasında tarih ve saat opsiyonuna gelerek ekrandan saat dilimini işaretleyebilirsiniz. Aygıtın doğru saat diliminde olup olmadığını böylelikle kontrol edebilirsiniz.

Ayarlanmasına Rağmen Hala Sorun Giderilmediyse Ne Yapılır?

Yukarıda açıklanan işlem sırasına göre adımları eksiksiz halde tamamlamanıza rağmen hala sorun giderilmemiş olabilir. Bu tabloyla karşılaştığınızda yine ayarlar menüsünden genel seçeneği ve ardından da tarih ve saat opsiyonunu seçiniz. Otomatik ayarla seçeneğini kapalı moda getiriniz. Çünkü otomatik olarak ayar güncellemesi yapan telefonunuz ihtiyacınız olan güncel bilgileri ekrana hala getirememektedir. Saat dilimine dokununuz ve ihtiyacınızı karşılayacak şehrin saat dilimini seçiniz. Tarih değişikliği için de tarih yazan kısma tıkladığınızda istediğiniz değişikliği yapma şansına sahip olabilirsiniz. Böylelikle kolay ve pratik şekilde saat, tarih ayarlarınız ekrana ulaşacaktır.

Bu işlemlerden sonra hala sorun devam ediyor ise online müşteri hizmetlerini arayarak ya da bir servise başvurarak soruna neden olan ana konunun ne olduğu, nasıl çözüleceği konusunda yardım talebi oluşturabilirsiniz.