Android Telefonlarda Parmak İzi Sensörü Nasıl Kullanılır?

Paylaş!

Teknolojinin ciddi anlamda gelişmesiyle birlikte mobil cihazlarda parmak izi okuyucu dikkat çekmektedir. Hatta bu özellikle epeyce akıllı mobil cihazlarda tarafından kullanılır durumdadır. Bu özelliğin bu kadar talep görmesiyle birlikte insanlar bir an önce kullanmak istemektedir. Peki, ama Android telefonlarda parmak izi sensörü nasıl kullanılır? Şimdi detaylarıyla bahsedeceğiz. Böylece kafanızda tüm soruları tamamıyla silmiş olacağız.

Android Telefonlarda Parmak İzi

Andoid mobil cihazlarda bu özellik oldukça kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun için yapmanız gereken birkaç yöntem bulunmaktadır. Böylece dilediğiniz gibi mobil cihazınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Parmağınızı sensör üzerinde çok kısa bir şekilde tutarak kolaylıkla güvenlik kilidini kaldırabilirsiniz.

Andorid mobil cihazlarda parmak izi ile gönül rahatlığıyla cihazınızı güvenle muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca sadece güvenliğin yanında pratik bir şekilde mobil cihazınızı açmanızı da sağlamaktadır. Çünkü insanların birçoğu rakam ve sayılarla uğraşmak istememektedir.

Parmak İzi Okuyucusu İzi Nasıl Açılır ve Kullanılır?

Öncelikle yapmanız gereken birkaç detaylar bulunmaktadır. Bunlar, mobil cihazınız ile telefonunuzun ayarlar bölümüne girmelisiniz. Mobil cihazınızın ayarlar bölümüne ulaşabilmek için menü veya cihazınızın üst panelinde durum çubuğunu kullanabilirsiniz. Ardından mobil cihazınızın ayarla menüsüne girmeniz ile parmak izi seçeneğine tıklayın. Böylece parmak izi kısmına girmiş olacaksınız.

Bu nokta da mobil cihazınızın parmak izi tarayıcısını bulmalısınız. Yani burada asıl yapmanız gereken detay şu şekildedir. Mobil cihazınıza belirli parmaklarınızın izlerini kaydetmenizdir. Bu adımı da doğru bir şekilde yaptıktan sonra diğer geçeceğiniz ekran ise kayıt işlemidir. Burada bazı yönlendirmeler olacaktır.

Ekran birkaç yönerge çıkacaktır. Burada mobil cihazınızın ışığıyla en aktif olarak kullandığınız parmaklarınızı istenilen pozisyonlarda hareket ettirmelisiniz. Bu işlemi tam istenildiği şekilde tamamladıktan sonra güvenliği tam donanımlı sağladığınızdan emin olmak için, yaptığınız işlemleri tekrar yapmanız gereklidir.

Yani şöyle ki okuttuğunuz belirli parmakları tekrar okutarak tam güvenliği sağlamalısınız. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra karşınıza tamamlandı tarzında yazı çıkacaktır. Böylece tamamlandı yazısını da gördükten sonra artık dilediğiniz gibi mobil cihazınızın parmak iz sensörünü kullanabilirsiniz. Umarız yardımcı olabilmişizdir.