iPhone Saklama Alanı Bilgisi Görüntüleme

Paylaş!

Bir Apple markasına sahip olduğunuzda size tanınan bir saklama alanı vardır. Bu saklama alanının doğru şekilde kullanılması ve yönetilmesi ise telefonunuzun daha sağlıklı bir şekilde kullanılmasında en önemli öğelerden bir tanesidir. Saklama alanınızın sağlıklı kullanılması için İPhone saklama alanı bilgisi görüntüleme işlemini bilmeli ve kontrol etmeye özen göstermelisiniz. Aksi durumda telefonunuzda bulunan özelliklerin de çalışması için bir alana ihtiyacı olduğundan dolayı telefonunuz çalışırken zorlanmaya başlayabilir.

Saklama Alanı Nedir?

Saklama alanı bir akıllı cihazın kullanılabilir hafızasını belirten ölçüdür. Genelde İphone markası taşıyan cihazlarda başlangıç olarak 5 GB üzerinden başlar. Bu alanı indirdiğiniz dosyalar, oyunlar özellikler veya yedeklemeler ile kullanabilirsiniz. Alanın verimli kullanılması veya işe yaraması için sıklıkla gözden geçirilmesi, kullanılmayan ama hala bulunan dosya ve oyunların silinmesi büyük ölçüde telefonunuza rahatlatacaktır.

Nasıl Görülür?

Bir saklama alanının görülmesi için İPhone menüsü üzerinden hareket edilir. İos sürümünüze göre bir kaç çeşit yol izlemeniz gerekebilir. İos 10.3 veya sonrası bir sürümden bahsedildiğinde ayarlar menüsünü izleyiniz. İcloud alanına geliniz. İcloud saklama alanına tıklayınız veya saklama alanın yönet menüsüne dokunuz. Önünüze kullanılan veya kullanılmayan alanların durumu analizli olarak açılacaktır. İos 10.2 veya öncesinden gelen bir sürüm kullanmanız halinde ise yine yarlar menüsü üzerinden saklama alanı sekmesine ulaşabilirsiniz.

Alan Açmak İçin

Telefonunuzda daha az alan kalması halinde ise yedeklemeler, fotoğraf ve videolar, postalar ve kısa mesajların silinmesi seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Saklama alanı açmanız mümkün hale gelir. Ayrıca önemli olabilecek dosyaları silmeden önce yedekleme yapıp yapmadığınızı kontrol etmek faydalı olabilir. Telefonunuzun yıpranmaması ve bir takım teknik sorunlar oluşturmaması için alanın yönetilmesi konusuna önem verilmelidir.