Beklenen Düzenleme Twitter İçin Geldi

Paylaş!

Beklenen düzenleme Twitter için geldi. En severek, en sık ve en doğru verilerin yer aldığı sosyal medya sektörlerinden biri olan Twitter için sonunda düğmeye basıldı. Düzenleme yapılması pek çok üye tarafından dile getirilmekte ve bazı şikayet edilen ortak konular sebebiyle Twitter Ceosu tarafından bir açıklama yaptı.

Yeni Delhi’den Yapılan Açıklama

Tüm sosyal ağlarda yazılan kelime hataları ya da URL’ler için düzenle butonu yer alırken bir tek Twitter de bu özellik bulunmamaktadır. Kullanıcıları zaman zaman zor durumda bırakan bu yazım hataları tamamen silinerek kullanıcıyı zaman ve düzenleme bakımından rahatsız ediyordu. Twitter’in şikayet sayfasına bu konuda yüzlerce mesaj gönderilmesi konu hakkında yetkilileri bir düzenleme yapmak zorunda bırakmış olacak ki bunu açıklama gereği duyuldu. Bu açıklamayı yapmak için görevlendirilen Ceo sorunları bildiklerini ve bu sorunun çözümlenmesi için çalışmalar başlatıldığını kamuoyu ile paylaştı.

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de yapılan bir etkinlikte konuşan Twitter Ceo’su Dr Jack Dorsey Twitter kullanıcıların şikayette bulunduğu twittlerde düzenleme seçeneğini en kısa sürede ele alacaklarını ve bu konunun gündemlerinde olduğunu dile getirdi.

Yapılacak çalışmalarda mükemmeliyetçiliği istediklerini URL ve diğer atılan twitleri düzenleme haklarının olduğunu dile getiren Dorsey bu konuda en iyi şekilde çözüm yaratacaklarını ve hatta geçmişe dönük atılan twittler için de geniş bir çalışma yapılacağını ancak bu çalışmanın Twitter platformuna zarar verilmeyecek şekilde düzenleme yapabilecekleri sinyalini verdi.

Twitter kullanıcılarının sınırsız bir düzenleme istemediğini ancak düzenleme butonu çalışmaları için de bir an önce çalışmalar yapılacağını belirten Dorsey sorunun çözüleceğini netleştirdi.

Her geçen gün gelişen teknolojide Twitter’da yazışmalarda oluşabilecek yazım hatalarının hala düzenlenememesi kullanıcıları rahatsız etmekteydi.

Dünya genelinde sürekli takip edilen ve sürekli kullanıcı sayısı artan sosyal medya Twitter’ın takipçilerinden olan Amerikan magazin yıldızı Kim Kardashian’da twetterdeki bu eksikliğin giderilmesi için talepte bulunanlar arasında yer almaktaydı.

Bu rahatsızlıklarınız dile getiren kullanıcıların yoğunluğu sonrası Twitter’dan beklenen sevindirici haberin gelmesi güzel oldu. Ancak bu düzenlemenin ne zaman yapılacağı merakla beklenen bir diğer konu olmaya başlandı bile.