iPhone’da Mesaj Bildirimlerinin Tekrarı Nasıl İptal Edilir

Paylaş!

iphone’da mesaj bildirimlerinin tekrarı nasıl iptal edilir? iOS 6 ve iOS 5’in yüklü olduğu iPhone cihazlarının varsayılan ayarları, birçok iPhone kullanıcı tarafından ilgi görmüyor. Bu varsayılan ayarlarının özelleştirilmesi, hatta bazı durumlarda tamamen kapatılması gerekebiliyor. Özellikle bir SMS ya da MMS geldiğinde cihaz, iki adet uyarı yollayarak, mesajın kullanıcıya hatırlatılmasını sağlamak üzere ayarlanmıştır. Bu özellik birçok kullanıcı tarafından ya değiştirilmiştir ya da tamamen kaldırılmıştır. 2 dakikada bir olmak üzere tekrarlanan bu uyarılar, yeni bir iletinin geldiği izlenimi verdiği için rahatsız edici olabiliyor. Bu nedenle mesaj bildirimlerinin tekrarının iptal edilmesi istenebilir. Bu işlemin nasıl yapıldığını, iki kere gelen uyarıların nasıl kapatıldığını merak edenler için, konuyu incelemekte fayda var.

Mesaj Bilidirimlerinin Tekrarı Uyarılarının Kapatılması

Cihazın ayarlar kısmına gidilir. Ardından, bildirimler üzerinden mesajlara gidilir. Mesajların bulunduğu sayfanın en altındaki “Alarmı Tekrarla”ya dokunulur. Daha sonra, alınan her kısa mesaj için kaç kere hatırlatma uyarısı alınmak istendiği seçilir. Seçenekler arasında yer alan “Asla Tekrarlama” seçildiğinde, iPhone tarafından gelen tüm uyarılar kapatılır.

iOS 7 Yüklü Olan iPhonelerde Bildirim Tekrarlarını Kapatma

iOS 7’nin yüklü olduğu cihazlarda da, yine ayarlar bölümünde yer alan bildirim merkezlerine gidilir. Burada yer alan “Mesajlardan Uyarıları Tekrar Et” seçeneği seçilir. Daha sonra, gelen mesajlar için gönderilen bildirimlerin kaç kere tekrar edilmesi gerektiği seçilir. Hiç bildirim almak istenmiyorsa “Uyarı bildirimlerini kapat” seçilerek işlem tamamlanır.

iPhone Mesaj Bildirim Tekrarları

iPhone tarafından gönderilen bu uyarı bildirimleri, birçok kullanıcı tarafından sevilmese de, bazı kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmiştir. 2 dakikada bir tekrar eden uyarı bildirimleri, cihazın ekran kilidi açılıncaya ya da daha önce atanmış tekrar sayısına ulaşıncaya kadar devam eder.