İphone’da Vowifi Özelliğini Etkinleştirme

Paylaş!

iphone’da vowifi özelliğini etkinleştirme 4.5 G sistemi ile birlikte kullanıcıların hayatına giren bir çok yeniliklerin arasında, özellikle iPhone kullanıcıları için geliştirilen voWifi özelliği yer alıyor. Apple firması tarafından normal Wi-Fi üzerinden sesli olarak telefon görüşmesi gerçekleştirme özelliği olan voWifi’nin iPhone cihazlarına entegre edilmesi ile birlikte, bir çok iPhone kullanıcısı 4.5 G sistemine geçiş yapmıştır. iPhone üzerinde voWifi özelliğinin aktifleştirilmesi için bir kaç basit adım gerekiyor. Bu sözellik sayesinde, iPhone 5 ve üzeri tüm cihazlarda Wi-Fi üzerinden sesli telefon görüşmesi yapmak mümkün oluyor.

iPhone’da VoWiFi Özelliğini Aktif Duruma Getirme

iPhone 5 ve sonraki modellerden birine sahip olan kişiler voWifi özelliği aktif hale getirebilirler. Bunun için öncelikle, cihazın ayarlar kısmına gidilerek, burada telefon alanına giriş yapılır. Telefonun ana sayfasının altında bulunan aramalar üzerinden Wi-Fi araması butonuna tıklanarak diğer işlemlerin takip edilmesi gerekir. Bu butonlara tıklandıktan sonra, ekranda beliren “bu telefon ile Wi-Fi arama özelliğini aktif et” seçeneği tıklanarak, voWifi özelliği aktif hale getirilir. Bu aktifleştirme işleminden sonra, cihazdaki sesli aramalarda Wi-Fi bağlantısı varsa, voWifi telefon aramaları gerçekleştirilebilir.

iPhone VoWİFİ Avantajları

VoWifi özelliğinin, iPhone cihazları için bir çok avantajı bulunuyor. Bunlardan en göze çarpanı, yurtdışına çıkıldığı zaman, Türkiye tarifesi ile sesli aramaların yapılmasının mümkün olduğudur. VoWifi özelliği herhangi bir operatör üzerinden yapılmıyor. Bu nedenle kullanımı tamamen ücretsizdir. Özelliği kullanabilmek için Wi-Fi bağlantısının olması yeterlidir. Kullanımın ücretsiz olması, mobil internet ücretleri ile operatör masraflarından tasarruf sağlanmış olur. Vowifi’nin ikinci en büyük avantajı ise, internet bağlantısının zayıf olduğu ya da bağlantının olmadığı yerlerde bile görüşmelerin yapılması olanaklıdır. Özellikle yurtdışına sık sık çıkan kişiler için oldukça ideal bir özellik olduğu söylenebilir.