Kaldırılan Instagram Hikayelerine Yeniden Ulaşma

Paylaş!

Instagram, son zamanlarda en sık kullanılmakta olan sosyal mecralardan bir tanesi haline gelmiş durumda. Hal böyle olunca da Instagram’a yeni yeni özellikler geliyor ve bu topluluğun pek çok kullanıcısı da hem yeni özellikler hem de bu sosyal mecranın işleyişi hakkında çok farklı sorular yöneltebiliyor. İşte bu bağlamda en sık sorulan sorulardan bir tanesi de Instagram’da kaldırılan hikâyelerin nasıl görüntülenebileceği hakkında. Kaldırılan Instagram hikayelerine yeniden ulaşma aslında son derece kolay.

Arşivde Bu Hikâyelerin Tamamı Yer Almakta

Bilindiği üzere Instagram, uzunca bir süre önce Snapchat benzeri bir uygulamaya imza atarak hikâye özelliği getirdi. Ancak hikâye özelliği kısa süre içerisinde öylesine popüler oldu ki neredeyse asıl platformu olan Snapchat’i dahi geçti. Hal böyle olunca da kullanıcılar daha öncesinde kaldırılan hikâyeleri ne şekilde görüntüleyebileceklerini araştırmaya başladılar. Bunun için yapılması gereken tek bir şey var. O da arşiv bölümünü açmak. Aslında uzun süredir var olan bu bölümden pek çok kullanıcının halen daha haberi yok.

Tam Olarak Nasıl Yapılır?

Arşiv listesine ulaşmak için ilk olarak profile girmek icap ediyor. İşte profilin üst kısmında, üzerinde bir adet geriye doğru ok bulunan saat yer alıyor. Bu saate tıklanması suretiyle hikâyeler arşivi ve gönderi arşivi olarak iki ayrı seçenek açılıyor. Bu alandan hikâyeler arşivi seçilerek süresi dolan hikâyelere ulaşılabiliyor.

Bu Hikâyeler Öne Çıkanlarda Yer Alabilir mi?

Intagram’a yeni gelen bir diğer özellik olarak bilinen öne çıkan hikâyeler kısmında da pek tabii önceden paylaşılmış olan hikâyeler yer alacaktır. Öyle ki bunun için yukarıda ifade edilen adımlara dahi gerek yoktur. Zira arşiv kendiliğinden açılarak topluluk kullanıcısının karşısına çıkacaktır.