Apple Pencil’ı Eski iPad ve iPhone’larda Kullanma

Paylaş!

Teknoloji devi olan Apple‘a ait olan, gelişmiş stylus kalem modeli Pencil oldukça biliniyor ve kullanılıyor. Yalnızca 6. Nesil iPad ve iPad Pro ile beraber görev yapabiliyor. Ancak bulunan ilginç bir yöntem sayesinde kalem, eski iPhone ve iPad ile beraber kullanılabiliyor. Apple Pencil güncel fiyatı yurt dışında 99 dolar, Türkiye’de de güncel kur oranıyla beraber tam olarak 611 TL’ye denk gelse de genellikle 500 Türk lirası civarında satılıyor. Pek de ucuz olmayan bu teknolojik kalem; yine de bu konuda yer alan en iyi çözümlerden biri. Apple pencil’ı eski ipad ve iphone’larda kullanma nasıl yapılır?

Apple Pencil Nasıl Kullanılır, Özellikleri Nelerdir?

1 trilyon dolarlık değeri olan bu dev isim, popüler teknolojik kalemini şöyle tanımlamayı uygun buluyor.‘’ Apple Pencil, iPad’in (6. Nesil) ve iPad Pro gücüne güç katmakta. Bununla beraber, yaratıcılık konusunda da yepyeni olanaklar sağlıyor. Hem kuvvet algılama özelliği, hem de eğimi sayesinde; tıpkı normal bir kalemle yapılan çizgi kalınlığını değiştirmek gibi şeyleri yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda, yine bu kalem aracılığıyla sanatsal efektler yaratarak hafif gölgeler atabiliyorsunuz. Çok yönlü olan Apple Pencil, mükemmel piksel hassasiyetine ihtiyaç duyduğunuz zaman kullanabileceğiniz en iyi araçlardan biri. Onunla mail işaretlemesi yapabilir ve sözleşmeler imzalayabilirsiniz.

Apple Pencil’ı Eski iPad ve iPhone’larda Kullanma Nasıl Yapılır?

Tüm bu özellikleri, piksel mükemmelliğinde bir hassaslıkla gerçekleştirme imkanına sahip oluyorsunuz. Peki, apple pencil’ı eski ipad ve iphone’larda kullanma nasıl yapılır? Öncelikle, kalemin uç kısmına hafif ıslattığınız bir peçeteyi koymanız gerekiyor. Kalemin ekrana değecek uç kısmını açıkta bırakıp, bu ıslak peçete yardımıyla kalemi diğer cihazlarda çalışır hale getirebilirsiniz.