Lüks Telefon Markası “Vertu” Artık Hakan Uzan’ın

Paylaş!

Lüks Telefon Markası “Vertu” Artık Hakan Uzan’ın

İngiliz The Daily Telegraph gazetesinin yazdığı habere göre ünlü lüks telefon markası Vertu ‘nun yeni sahibinin artık Hakan Uzan olduğunu bildirdi.

Sözcüsü aracılığı ile gazeteye açıklamada bulunan Hakan Uzan, Vertu ‘nun pazarda bulunan en güçlü markalardan biri olduğunu ve yeni sahibi olduğu şirket ekibi ile çalışmak için sabırsızlandığını bildirdi. İngiltere merkezli marka için Uzan’ın Kıbırsta bulunan şirketi Baferton Ltd. lüks markayı satın almak için 50 milyon sterlin (yaklaşık 228 milyon TL) ödedi.

The Daily Telegraph’ın ekonomi muhabiri Christopher Williams’ın ‘Sürgündeki gizemli Türk iş hanedanı’ olarak bahsettiği Hakan Uzan hem yeni başkan Trump ile hem de Vertu’nun kurucusu olan Nokia ile mahkemelik olduğunu belirtti.

Özel olarak bizon,yılan ,timsah derisi ve değerli taşlar ile döşendiği ve el yapımı olarak her telefon tek bir ustadan çıktığı için dudak uçuklatan fiyatlara satılan telefon , hitap ettiği kesim için bir zenginlik göstergesi olarak görülüyor. Bakalım ilerleyen günlerde yeni sahibi ile nasıl bir satış stratejisi çizecek ve pazardaki yerini koruyacak.

Vertu