OnePlus 7 Pro Kullanıcılarının Bildirim Sorunu

Paylaş!

OnePlus 7 Pro Kullanıcılarının Bildirim Sorunu. OnePlus 7 Pro kullanan kişilerin son zamanlarda tuhaf ve birbirinden anlamsız bildirimler almaya başladıkları öğrenildi. Telefona gelen ve açıldığında ise ne olduğu anlaşılmayan bildirimlerin açıldığında anlamsız yazı bütünleri olduğu da bildirildi.

Şikayetler Oluştu

Telefonlarına gelen anlamsız bildirimler nedeniyle ne olduğunu anlamaya çalışan kullanıcılar bu konuda belli bir heyecan duymaya başladıklarını da anlattılar. Henüz firmadan herhangi bir açıklama gelmemesi de konu ile alakalı ne olduğu konusunda farklı fikirlerin yürütülmesine neden oldu. Bazen Çin bazen ise İngilizce diline ait olan bu mesajların sanki yanlışlıkla klavyeye basılarak oluşturulduğu görülüyor. Bu nedenle de bir anlam bütünlükleri bulunmuyor.

Ardından yapılan şirket açıklamasında ise bu durumun telefonla alakalı bir güncellemenin test edilmesinden kaynaklandığına yer verildi. Bu bildirimlere maruz kalan ve endişelenen kullanıcılardan ise özür dilendi. Bunun bir sorun olmadığını anlayan kullanıcılar ise konu ile alakalı açıklama sonrasında rahatladıklarını bildirdi. OxygenOS kullanıcılarının bu bildirimleri alması ise diğer kullanıcıların neden güncelleme yapılmadığını merak etmesine neden oldu.