Asus’un Ekrana Gömülü Kameralı Telefon Patenti Ortaya Çıktı

Paylaş!

Asus’un Ekrana Gömülü Kameralı Telefon Patenti Ortaya Çıktı. Samsung firmasının akıllı telefon sektöründe ortaya attığı Infinity-O adını taşıyan yani delikli ekran akımını başlatmasına neden olan sisteme Asus firması da dahil oldu. Akıllı telefonlarda delikli ekran çağının başlamış olması ile beraber Samsung firmasının Galaxy A8s modelinde, Huawei firmasının ise Nova 4 modelinde tercih ettiği bu yeni görünüş bu cihazlarda delikli ekranın yer alacağını gösteriyor.

Çentik görünümünü akıllı telefonlardan kaldıran ve bunun yerine delikli ekran teknolojisini getiren Samsung firmasının önderlik ettiği bu duruma Asus firması da akıllı telefonları için katılım sağlayacak. Kullanıcılar tarafından da çentikli ekran teknolojisinden sonra yeni teknolojinin heyecanla karşılanıyor olması yeni cihazların çıkması için en önemli etkenlerden biri. Infinity-O adı verilen delikli ekran teknolojisinin mantıklı bir kullanım alanının olduğuna karar veren Asus firması, bu akıma katılmak için yeni üreteceği cihazında delikli ekranın yer aldığı patent alımını gerçekleştirdi.

Delikli Ekran Asus Cihazı

Asus firmasının yeni modeli için aldığı paten çizimlerinde delikli ekranın kullanılacağı görülüyor. Kameranın ekranın sol üst kısmında yer alıyor oluşu ile beraber ekran içine gömülü bir şekilde gelecek olması dikkatleri çeken noktalar arasında. Asus firmasının yeni cihazının delikli ekran patentinin yanı sıra pop-up yani üstten çıkan kameraya sahip olan bir akıllı telefon üretimi yapacağı da çizimlerde görülüyor.

Üç farklı boyutta yer alacak olan pop-up kamera akıllı telefon modellemesi yapan Asus firması, kendi sorunlarına çözüm üretmiş gibi görünüyor. Pop-up kamerasının büyüklüğüne bakıldığında ise Tayvan merkezli teknoloji devi firması olan Asus’un, gelişmiş olan yüz tanıma teknolojisini yeni cihazında kullanılacağı görülüyor.

Asus’un yeni amira gemisi olmaya hazırlanan ve patentinin alınması ile beraber üretim işlemine başlanacak yeni cihazı için pek çok yenilik söz konusu. Bu yeniliklerden bir tanesi de delikli ekran teknolojisi. Kameranın ekrana gömülü olduğu delikli ekran teknolojisinin öncüsü olarak bilinen Samsung firmasının müşteri portföyünü heyecanlandırması üzerine bu akıma katılan Asus firması, önümüzdeki dönemlerde çıkması beklenen cihazı için bu teknolojiyi kullanacak.