Microsoft’tan Yeni Proje

Paylaş!

Microsoft’tan Yeni Proje. Microsoft şirketinin takipçilerinin iddiasına göre şirket katlanabilir bir dizüstü bilgisayar üzerinde çalışıyor.

Microsoft’un çift ekranlı yeni bir Windows 10 üzerinde çalıştığı kesinlik kazanırken, yayınladığı patent dosyasıyla katlanabilir ekranlı bir dizüstü bilgisayar üzerinde çalıştığının ipuçlarını veriyor. Ancak bu bilgisayar için ekranın içe doğru bükülebilir olacağı yönünde düşünceler de bulunuyor. Patent dosyası incelendiğinde herhangi bir Microsoft ürününden bahsetmiyor. Ancak bükülebilir ekranların dizüstü, giyilebilir ve el cihazlarına uygun olabileceğini vurguluyor. Patentin içeriğinde teknolojik cihazların donanımsal çalışmaları hakkında detaylar veriliyor.

Samsung’dan Royale Flexpai

Patent dosyalarının piyasaya sürülen bazı ürünlerle benzerlik taşımamasına rağmen, cep telefonlarında bükülebilir ekranların son günlerde oldukça yaygın olduğu görülüyor. Samsung’un akıllı telefonlarında ve Royale Flexpai cihazında konseptin en iyi şekilde kullanıldığı görülüyor. Microsoft şirketi, Windows 10’un katlanabilir cihazları üzerinde yeni bir teknolojik tasarım üzerinde durduğu hakkında bilgiler yayınlanıyor. Büyük ekranlı cep telefonları için katlanabilme özelliğinin olması kullanım kolaylığı sağlayabilecekken, ürünlerin ömürlerinin daha kısa süreli olabileceği düşüncesi de telefon kullanıcıları için soru işareti yaratıyor.