Samsung’dan Yeni Bir Buluş

Paylaş!

Samsung’dan Yeni Bir Buluş. Ünlü teknoloji devi Samsung, 2019 yılının son aylarında sanal asistanı olan Bixby’ye yaptıkları dil desteklerini artıracağını bildirmişti. Bu bildirinin ardından Samsung vermiş olduğu sözünü tuttu ve dil desteği konusunda bir artış yaşandığı gözlemlendi.

Samsung Bixby’ye Dil Desteği

Samsung’un sanal asistanı olan Bixby, başarılı bir çıkış yaptıktan hemen sonra, olumlu anlamda geri dönüşler almamıştı. Samsung kullanıcıları, uygulamanın nasıl devre dışı haline getirileceği konusunda şirketi mail yağmuruna tutmuştu. Kötü bir geri dönüşten sonra Samsung, dil desteği geliştirme konusunda önemli kararlar aldı. Samsung, Galaxy Note 9’la beraber Bixby için ciddi bir güncelleme yaptı. Son güncelleme, Bixby’ye yeni bir arayüz getirmek, yeni dil destekleri vermek ve yeni entegrasyonlar eklemekti.

Gelecek günlerde kullanılması için test ve tercih edilen diller Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Almanca gibi en önemli dillerdi. Bu diller, dünyalar arasında en çok tercih edilen aktif dillerden olduğu için kullanıcıların olumlu karşılayacağı tahmin ediliyor. Samsung yaptığı bu dil desteği ile kullanıcıların dikkatini çekti.