USITY Kullanıma Sunuldu

Paylaş!

USITY Kullanıma Sunuldu. Günümüzde kullanılmakta olan sosyal medya platformlarından sıkılan kullanıcılar için, bir alternatif olarak sunulan Usity Türkiye’deki tüm üniversite öğrencilerinin kullanımına sunuldu. İlk olarak ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) öğrencileri için kullanıma sunulan Usity sosyal medya platformu artık ülkemizde bulunan bütün üniversite öğrencilerinin kullanımına sunulmuş durumda.

Mezunlara Uygun Hale Getirildi

Kullanıcıların anonim olarak kullanabilecekleri sosyal platform, üniversiteden mezun olanlar için de uygun hale getirildi.

Günümüzde popüler olarak milyonlarca insan tarafından kullanılmakta olan sosyal medya platformları, son dönemlerde yaşanan skandallar ve güvenlik açıkları sebebi ile birçok kullanıcının güvenini kaybetmiş durumda.

Sosyal medya platformlarını kullanan milyonlarca kullanıcının kişisel bilgileri, ilgi alanları, ne sıklıkla alışveriş yaptıkları gibi bilgiler saklanabiliyor. Sosyal medya kullanıcılarından toplanan bu bilgilerin ne amaçla, nerelerde kullanılabileceğini Facebook’un Cambridge Analytica skandalı ile öğrenmiştik.

Popüler olarak kullanılmakta olan sosyal medya platformları artık birer reklam devi halini almış durumda. Sık sık gündeme gelen yalan haber furyaları, güvenlik açıkları ya da satılan bilgiler neticesinde, sosyal medya kullanıcıları artık kendi kimlikleri ile sosyal medyada yer almaktan çekinmektedirler.

Sosyal medya platformlarında yaşanan bu olaylardan sıkılan üniversite öğrencileri ve üniversite mezunları için yeni bir soluk getirecek olan uygulana Usity artık tüm üniversite öğrencileri ve üniversite mezunları için kullanıma sunuldu.

Ülkemizin en iyi teknik üniversitelerinden biri olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde ilk olarak kullanıma sunulan Usity daha sonra farklı üniversiteler için de kullanıma sunuldu. Hem mezunlar için hem de mevcut üniversite öğrencileri için hizmet veren Usity platformuna üniversite tarafından verilen elektronik posta adresinizle üye olabilirsiniz. Eğer mezunsanız da kullandığınız elektronik posta adresinizle platforma üye olabilirsiniz.

Mezun olarak üye olabilmeniz için Usity ekibi tarafından gönderilen elektronik postada sorulan soruları doğru bir şekilde cevaplayarak üniversiteden mezun olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Usity destek ekibinin kısa sürede sağladığı dönüş sayesinde ( üniversite doğrulama aşamalarını geçmişseniz) platformu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Anonim kimlik kullanımı sayesinde popüler sözlük siteleri ya da Reddit platformunun kullanımına benzeyen Usity ile daha sınırlı bir kitle ile daha özgün bir iletişi kurmak mümkün.

Anonim bir şekilde diğer kullanıcılar ile iletişim kurmanıza izin veren Usity sosyal medya platformlarının en genç yapılarından biri.