Netflix Kütüphanesinde Otomatik Fragman Oynatmayı Kapatma

Paylaş!

Netflix, kütüphanede gezinirken otomatik olarak oynatılan fragmanların durdurulabileceği özelliğini kullanıcılarına sundu. Bundan sonra içerik keşfetmeye çalışırken ani bir biçimde videolar oynatılmaya başlanmayacak. Netflix ara yüzüne ait kütüphane aynı biçimde kullanıcılar adına çeşitli içerik fragmanlarının da otomatik bir şekilde oynatılmasını destekliyordu. Bu özellik ile yararlı olacağı düşünülen ilk amaç haliyle kullanıcının ilgisini çeken içerikle alakalı, henüz izlemeye karar vermeden bir ön izleme edinmesine katkı sağlamaktı. Her ne kadar yerinde bir özellik olduğu farz edilse de belli başlı problemler yok değildir. İlki, bu fragmanları durdurma seçeneği bulunmuyor. İkincisiyse sayfada başka içeriklere göz gezdirmeyi dilediğinizde de fragman oynatılmayı sürdürüyor ve sizi devamlı olarak farklı içeriklere tıklamak mecburiyetinde bırakabilmektedir. Kimi kullanıcılar için interaktif olsa da kimileri için bu husus son derece sinir bozucu olmaktadır. Peki, Netflix kütüphanesinde otomatik fragman oynatmayı kapatma işlemi nasıl yapılmaktadır?

Netflix Hesabında Otomatik Açılan Fragmanlar Nasıl Kapatılır?

Netflix kütüphanesi kullanıcı memnuniyeti garantili yeni gelen içerikleri bulmanızı pratikleştirmeyi amaç edinmektedir. Bu özellik neticesinde amaçlanan şey içerikle ilgili, izlemeye adım atmadan evvel bir önizleme şansının olmasını temin etmektir. Fakat bu özelliği kullanıma kapatmak artık mümkün olmakla beraber kapatma işlemi de son derece kısa sürmektedir. Fazla vaktinizi almayacak olan bu işlemi gerçekleştirebilmek de çok pratik bir işlem olarak nitelendirilmektedir.

Netflix Profil Ayarları ile Ön İzlemenin Kapatılması

Özelliği kapatıp devre dışı bırakmak için takip edilmesi gerekli olan aşamalar son derece kolaydır.

  • Öncelikli olarak hesabınıza giriş işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
  • Şahsi profilinize giriş yapmanızın akabinde Profil İdaresi > Hesap isminiz > içeriklere göz gezdirirken ön izlemeleri bütün cihazlarda otomatik olarak oynat adımlarını sırasıyla izlemeniz gerekmektedir.
  • Bu kutucuğun içerisindeki işareti silip kaydettiğiniz takdirde yalnızca ayarını yapmış olduğunuz profil nezdinde otomatik ön izlemeler bütün cihazlarda kesiliyor.

Tüm profiller için bunun tek ve bire bir ayarlanmasının lazım olduğunu da kayıt altına alalım. Bundan sonra içerik aralığında birdenbire başlama kaygısı olmadan rahat rahat gezinebilirsiniz.