Hotmail Saati Ayarları Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Bu yazıda hotmail saati ayarları nasıl yapılır? sorusunun cevabını buluyor olacaksınız. E-postalarınızda yanlış zaman damgalarının olması kafa karıştırıcı olabilir. Özellikle de belirli bir tarihten gelen iletileri bulmanız gerektiğinde işler karma karışık bir hal alabiliyor. Hotmail hesabınızdaki saatin doğru olduğundan emin olmak için kayıtlı coğrafi bilgilerinizi her zaman güncel tutun. Örneğin, seyahat ederseniz veya hareket ederseniz, Hotmail hesabınıza giriş yapın ve yeni saat diliminizi yansıtacak şekilde ayarlarınızı değiştirin. Doğru zaman dilimini ayarlamak yanlış tarih ve saatte e-posta göndermenize engel olur.

Saat Farkları Neden Kaynaklanır?

Dünya döndükçe güneş ışınları farklı noktalara temas eder. Bu gündüz ve gecenin oluşmasını sağlar. Dünyanın her yerinde bu gündüz ve gecenin farklı zamanlarda gerçekleşmesi, güneş saatini kullanıyor olmamızdan kaynaklanan bir fark yaratır. Gerçekte dünya üzerindeki her yer aynı anı yaşıyor olsa da kullandığımız saatler farklı olur. Kısacası bizim saatlerimiz şu an ki zamanı değil güneş ışınlarının dünya üzerindeki zamanını ölçerler.

Zaman Dilimleri ve E-posta

Hotmail hesabına giriş yapıldıktan sonra sağ üstte bulunan ayarlar simgesine (beyaz dişli simgesi) tıklayın. Açılacak olan Posta Ayarları menüsünün en alt kısmında bulunan seçenekler linkine tıklayın. Sizi Posta seçenekleri sayfası karşılayacak. Sol bölümde bulunan kenar çubuğunda Genel sekmesini açıp, Bölge ve saat dilimi linkine tıklayın. Bölge ve saat dilimi ayarları sayfasında bulunduğunuz bölgeyi seçin. Geçerli saat dilimi altında istenen zaman dilimini seçin. Tercihe göre Tarih ve saat biçimini yine bu sayfadan değiştirebilirsiniz. Kaydet butonuna tıklamayı unutmayın.

Geçerli saat diliminizi değiştirmenin yanı sıra Seçenekler bölümünde yer alan Takvim seçeneklerine giderek çalışma günlerinizin başlangıç ve bitiş saatlerini, saat diliminizle eşleşecek şekilde değiştirebilirsiniz.