Pinterest’ten Trafik Çekme

Paylaş!

Pinterest, her geçen gün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok fazla sayıda insanın katıldığı bir medya platformudur. En az Facebook, Twitter kadar takip edilmektedir. 2010 yılında sosyal ağ platformu olarak ortaya çıkan Pinterest, 2011 yılından itibaren de popülaritesini arttırmıştır. Halen oldukça iddialı bir medya platformu olan Pinterest, her gün yerini sağlamlaştırmakta ve takipçilerini arttırmaktadır. Bu durum da pinterest’ten trafik çekme konusunu gündeme getirmiştir.

Görsel Kalite ve Aktiflik

Görsel çekicilik Pinterest de en önemli özelliktir. Eski tarz cep telefonlarıyla çekilmiş, kaliteleri bozuk görüntülerle istenilen sonuca ulaşılamaz. Aksine kaliteli ve yüksek çözünürlüğe sahip görüntülerle markanızı en iyi şekilde tanıtmanız mümkündür. Pinterest’te aktiflik günlük sürekli takip ile mümkündür. Kişilerin tuttukları ve paylaştıkları şeyleri takip etmeniz ve yorum yapmanız sizi aktif tutacaktır. Aksi takdirde Pinterest’ten istenen verim alınamaz.

Fotoğraf Açıklamaları ve İstikrar

Fotoğraflarınızın arama motorlarında daha iyi sıralanabilmesi için oldukça iyi açıklamalar yapmanız gerekir. Bu durumda fotoğraflarınız iyi bir sıralama alır ve bu da Pinterest’ten daha fazla trafik çekmenize neden olur. Ayrıca fotoğraf paylaşırken her güne 1 fotoğraf koymak ve 1/10, 2/10 gibi numaralandırma yapmanız daha sağlıklıdır.

Diğer Ayrıntılar

Repin almak istiyorsanız sitenize Pin-it düğmesi eklemek işlerinizi kolaylaştırır. Güzel ve ilginç fotoğraflar paylaşmak kişilerin ilgisini çekerek daha fazla fotoğraf görmek için sitenize girmelerine neden olur. Düzen her yerde olduğu gibi burada da işinize yarar. Pinleri kategorilere bölerseniz ve hashtag kullanırsanız bu onların düzenli ve dolayısıyla daha kolay bulunabilir hale gelmesine neden olur. Gereğinden fazla hashtag kullanmak doğru değildir. Fazla hashtag kullandığınızda pinler spam gösterecek ve bu da kullanıcıların pinleri atlamasına sebep olacaktır.