Steam Hesap Kurtarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Steam hesabınızı çeşitli nedenlerle kaybetmiş ve Steam hesap kurtarma işlemi nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız; bu işlem artık çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Valve, hesap kurtarma işlemlerini kolaylaştırarak, kullanıcıların daha öncesinde sahip oldukları hesaplara erişim sağlayabilmesine yardımcı oluyor.

Steam’de Hesap Kurtarmak Mümkün Müdür?

Steam hesabınızı kaybettiyseniz veya hesabınız çalındıysa, hesabınızı kurtarma şansınız bulunuyor. Valve, artık destek talebi işlemlerini Türkçe bir şekilde gerçekleştirebilmenize imkan tanıyor. Bununla birlikte talepleriniz de Türkçe bir şekilde yanıtlandırılıyor. Tabii hesabınızı geri alabilmek için, hesabınıza dair belli başlı bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Bu bilgiler, eğer hesabın sahibi sizseniz, sizi fazla zorlamayacaktır.

Steam Hesap Kurtarma İşlemine Hangi Durumlarda Başvurulabilir?

Steam hesap kurtarma işlemine istediğiniz zaman başvurabilirsiniz. Hesabınız çalındıysa, hesabınızı kaybettiyseniz ve hiçbir giriş bilgisini hatırlamıyorsanız hesabınız için destek talebi oluşturabilirsiniz. Özellikle hesabınız çalınmışsa, destek işlemine oldukça çabuk başvurmak gerekir. Böylelikle hesabınızın en az zararla elinize geçmesini sağlarsınız.

Hesap Kurtarma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Hesap kurtarma işleminde sizden istenecek belli başlı bilgiler bulunmaktadır. Hesabınızı ödeme yöntemi aracılığıyla doğrulayabilirsiniz; Steam’de oyun satın alırken kullandığınız kart bilgilerini bilmeniz gerekir. Bunun dışında, Steam hesabınızı oluştururken ilk kullandığınız elektronik posta adresiyle de destek talep edebilirsiniz. Ayrıca Steam kutularından elde ettiğiniz çeşitli kodları da talebinizde gönderebilirsiniz. Destek talebi gönderilirken yapılacak işlemler sırasıyla şunlardır;

• Steam’in resmi destek sayfasına girerek “Yardım edin! Giriş yapamıyorum.” butonuna tıklayarak işleme başlayabilirsiniz.

• Karşınıza çıkan seçenekler arasında, hangi sorunu yaşıyorsanız onu işaretleyerek ilerleyin.

• İşleme başlayabilmeniz için sizden öncelikle e-posta ve telefon bilgisi istenecektir. Eğer hiçbirini hatırlamıyorsanız ‘Artık x seçeneğine erişimim yok.’ seçeneğine tıklayarak ilerleyebilirsiniz; ancak bu durum hesabınızın kurtarılma işlemini biraz zorlaştırabilir.

• Bu aşamadan sonra karşınıza bir destek talep formu çıkacaktır.

• Bu formu doldururken yazınıza, erişim sağlayabileceğiniz bir e-posta adresi ile başlayın.

• Daha sonra hesabınızla ilişkilendirilmiş telefon numaralarını veya e-posta adreslerini yazın.

• Hesabınızda kart ile ödeme gerçekleştirdiyseniz, kartınızın son 4 rakamını girmeniz gerekmektedir. Hatırlamıyorsanız veya kartınıza ulaşamıyorsanız bunu pas geçebilirsiniz. Buna alternatif olarak, hesabınızda ödeme gerçekleştirdiğiniz her türlü cüzdan veya ürün kodunu girmeniz gerekir.

• Ardından ‘Ben robot değilim.’ butonunu onaylayarak destek talebinizi gönderebilirsiniz.

Destek talep ederken, bu işlemler harfiyen uygulanmalıdır. Bununla birlikte destek taleplerinizde sizden istenilen bütün bilgileri doğru girmeniz de gerekmektedir. Destek talepleri genellikle kısa süreler içerisinde yanıtlandırılır; ne kadar fazla bilgi sağlayabilirseniz, o kadar kısa süreler içerisinde geri dönüş alırsınız ve hesabınıza kavuşursunuz.