PlayStore Bağış Yapmayı Kolaylaştıracak

Paylaş!

PlayStore Bağış Yapmayı Kolaylaştıracak. Google kurumlara bağış yapmak isteyenler için yeni tasarladığı sistemiyle beraber Play Store ile direkt olarak bağış yapmaya imkan tanıyacak. Özellikle yılbaşının yaklaşması ile beraber bağış yapmak isteyen kişilerin bağışlarını kolaylaştırmayı hedefleyen Google, direkt bağış yöntemini harekete geçirdi.

Daha önceden bağış yapmak isteyen kişilerin, bağışlarını gerçekleştirmek adına onlarca sayfayı aşarak ödeme sayfasına gitmeleri gerekiyordu. Fakat yeni yatırım sistemiyle Google, işlemlerini daha pratik ve şeffaf bir hale getirecek. Uzun uzadıya süren bağış yatırımı işlemlerini ortadan kaldıracak olan bu yeniliğe ilginin yüksek olması beklenirken, Google tarafından yapılan açıklamada yeni uygulamada bağış yapan kişilerin yatırdıkları miktarın tamamının kurumlara gidecek olması ise sevindirici bir haber olarak göze çarpıyor.

 

Google Yatırımcılardan Ücret Talep Etmeyecek

Bağış yapmak isteyen kişileri oldukça heyecanlandıran yenilik, Google bu yatırımlardan para alacak mı sorusunu da beraberinde getirmişti. Ancak Google bu konudaki endişeleri de ortadan kaldırmayı başardı. Zira genel anlamda bu tarz uygulamalarda uygulamanın pay alması durumu söz konusu olsa da, Google bağış yapan kişilerin, bağış yaptıkları kuruma gönderdikleri paranın tamamının gönderilen tarafa gideceğini ve Play Store’un bu yatırımlardan asla pay almayacağını belirtti.

Yeni yıl öncesi bağış yapmayı düşünenler tarafından oldukça sık kullanılması beklenen uygulamada son derece basit bir kullanım biçimi belirleniyor. Tek link ile bağışların gerçekleştirilebildiği bir platform yaratan Play Store Android cihaz kullanan kişilerin bağış yatırım işlemlerini oldukça rahatlatacak.

Tek Link İle Yatırım İmkanı

Google yatırım işlemlerinin çok daha hızlı gerçekleşmesini sağlayacak bağış biçimi ile özellikle düzenli bağış yapan kişilerin bağış işlemlerini çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmesine yardımcı olacak. Oldukça uzun süren ve sayfalarca gezinti anlamına gelen bağış yapma süreci, Android cihazlar üzerinde artık çok daha kolay ve çok daha pratik bir şekilde gerçekleştirecek. Bağışçılar güvenli yatırım işlemlerini gerçekleştirmek adına, play.google.com/donate linkine giderek yatırımlarını gerçekleştirebilecekler. Yalnızca tek bir link üzerinden yatırım yapmanın rahatlığına erişecek olan Android ve Google kullanıcılarının, bu yenilik sonrası bağış oranlarında ne şekilde etki edeceği ise merak ediliyor.