Gerçeklik Boyutunda Olimpiyatlar

Paylaş!

Gerçeklik boyutunda olimpiyatlar. Her geçen gün daha da artan teknoloji sayesinde gerçeklik boyutundaki birçok olayın veya olgunun internet üzerinden sağlanması söz konusu olmaya başlamıştır. Bundan dolayı da gerçeklik boyutuna yakın şekilde oynanan oyunlar ilgi çekmeye ve gelişmeye devam ediyor. Alınan haberlere göre artırılmış ve gerçeğe en yakın seviyeye getirilmiş şekilde olimpiyatların düzenlenmesi de söz konusu olmaya başlıyor. Bunun için bazı alışkanlıkların değiştirilmeye başlaması gereken zamanlar oldukça yakınmış gibi aktarılır.

Gerçekten Olimpiyat Gibi

Önceleri sadece kitaplarda okuduğunuz veya bilim kurgu filmlerinde gördüğünüzde merak ettiğiniz sanal gerçeklik denen kavram artık hayatın birçok alanında uygulanabilir bir hal almıştır. Yakın zamanda piyasaya çıkan Ready Player One adlı kitap insanların sanal gerçeklik derecesinde spor müsabakalarına katılmaları fikrini gerçeğe yakın bir hal alacak derecede okurları ile paylaşmıştır. Gelecek sene içinde ise bahsedilen durumun bir turnuva olacak şekilde ayarlanması söz konusu olacaktır.

2 kişiye karşı iki kişi veya üç kişiye karşı 3 kişi şeklinde ayarlanması beklenen karşılaşmalar için HADO ismiyle anılan sürüm ise şuandan itibaren kullanıcılar ile buluşmuş durumdadır. Özel olarak hazırlanmış alanlar, aksesuarlar veya yazılımlar ile birlikte hayata geçirilmesi beklenen uygulamanın çeşitli para ödülleri de bulunuyor. Açıklanan ve resmi olmayan bazı kaynakların haberlerine göre ise turnuva tamamlandıktan sonra birinciliği elde eden takıma 120.000 dolar civarında bir rakam ödül verilmesi planlanıyor.

Oyunların gerçeğe oldukça yakın olarak tasarlanması ve insanların oynarken aynı zamanda gerçekten içinde olduklarını hissetmelerini sağlamak üzerine kurulan bu tarz bir oyun için gerçeğe en yakın demek oldukça zordur. Bunun için resmi siteyi incelemek ve bilgi sahibi olmak çok daha kolay olacaktır. Tanıtım videosunda vurgulanan özellikler izleyenlerin heyecanlanmasına neden olurken yapılacak turnuva ve olimpiyat için meraklıları çoktan gün saymaya başladılar.

Şuan için planlanan herhangi bir takvim olmamasından dolayı detaylar merakla beklenmeye başlandı. Siz de merak edenler ve katılmayı düşünenlerden iseniz uygulamayı indirmeye ve oyunlardan çeşitli tecrübeler elde etmeye odaklanmalısınız. Gerçeklik boyutunda turnuva sevenlerini bekliyor.