Samsung Firmasından Yeni Model Stylus Kalemler

Paylaş!

Samsung Firmasından Yeni Model Stylus Kalemler. Önümüzdeki günlerde büyük bir atılım gerçekleştirmek isteyen dünya devi telefon üreticisi Samsung, yeni tasarladığı ürünler sayesinde pazardaki hakimiyetini yeniden elde etmeyi hedefliyor. Ortaya atılan iddialara göre akıllı telefon üreticisi firması üzerinde çalıştığı yeni tasarım ürünlerle yeni bir kullanıcı kitlesi yaratma hedefinde. Ortaya çıkan iddialarda yayınlanan görsellere göre dünya teknoloji devi Samsung, S pen serisi içerisinde bir kameraya yer vermek istiyor.

Görselleri basına sızdırılan ürünlerde üstelin S penler içerisine yerleştirilmek istenen kameranın optik zoom yapma kabiliyeti de olacak. Bununla birlikte akıllı telefon piyasasında büyük bir atılım gerçekleştirmek hedefinde olan Güney Kore merkezli firma da nefesler tutulmuş durumda. Üzerinde çalışılan S Penler üzerinde inovatif dokunuşlarda artık sona gelinmiş durumda. Samsung’un çok yakın bir zaman kameralı S pen ürünlerini tanıtması büyük bir merak içerisinde bekleniyor.

Samsung firmasının S penler üzerinde bu tarz inovatif çalışmalar yapmasının altında yatan en temel nedenlerden bir diğeri ise Steve Jobs’ın ”akıllı telefon kullanmak için bir kalem kullanmaya gerek yok, parmaklar akıllı telefonları kullanmak için yeterli” sözü olarak gösteriliyor. Bu sözün ardından Samsung dokunmatik ekranı kullanmak için geliştirilen S Penlerin yapabileceği donanımı ve kapasiteyi hem arttırmak hem de kanıtlamak isteyen Samsung firması, bu hedeflerini gerçekleştireceğe benziyor.

Stylus Kalemler Oldukça Duyarlı Sensörlerden Oluşacak

Samsung’un en çok tercih edilen Galaxy Note serisi için ortaya çıkardığı S Penler kullanıcıların büyük bir ilgisini çekeceğe benziyor. Üstelik kamera özellikli ve kamera özelliğine sahip bir S Pen’in oldukça fonksiyonel ve kullanışlı olması bekleniyor. Samsung markası bu hareketi ile birlikte Stylus kalemlerin parmaklardan daha fonksiyonel ve işlevsel olabileceğini ortaya çıkardı.

Basına sızdırılan Stylus kalemlerinin görsellerinde optik zoom özelliğine sahip çok küçük bir kamera olacağına yer veriliyor. Stylus kalemler üzerine yerleştirilen kameranın yüksek çözünürlüklü, oldukça duyarlı sensörlere sahip olması ve güzel bir tasarımda olması bekleniyor. Öte yandan geçtiğimiz senelerde bilindiği üzere Samsung firması, S Penler üzerinde selfie çekebilmek adına deklanşör özelliğini eklemişti.