Samsung Galaxy A6S Renkleri Belli Oldu

Paylaş!

Samsung Galaxy A6S Renkleri Belli Oldu. Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung’un çentiksiz ekran tasarımını ön planda tutmak istediği Galaxy A6s modelinin 4 farklı renk seçeneği ile geleceği netlik kazanmış durumda. Siyah renk seçeneğinin yanı sıra 3 farklı renk seçeneğine sahip olacak telefonda, telefonum üst köşesinde dik bir şekilde konumlandırılmış çift kamerayla birlikte hemen kamera modülünün altında konumlandırılmış bir LED flaş olacak.

Parmak izi konumlandırılması hakkında daha önce çıkan söylentiler her ne kadar ekran altı teknolojisi üzerine olacağı yönünde olsa da, Premium modellerde dahi henüz bu teknolojiyi kullanmaya başlamayan Samsung’un orta segment bir telefonda kullanmaya başlaması çok iddialı olurdu. Birçok firmanın ürettiği telefonlarda kendine özgü karakteristik bir parmak izi okuyucu şekli bulunmasına karşın, henüz kendine has bir parmak izi okuyucu şekli belirlememiş olan Samsung, dana önce çıkarmış olduğu kare ve yan parmak izi okuyucu şeklinden sonra şimdi de oval bir parmak izi okuyucu sensörü kullanarak görücüye çıkacak.

Çentikli ekran modası tüm sektörü ele geçirmişken Samsung, öncüsü olduğu sonsuz ekran teknolojisini Galaxy A6s modeli telefonunda da kullanacak ve bu model çentiksiz ekran tasarımına sahip olacak. Aynı zamanda ekranın kenarlarında bulunacak olan ince kenarların da telefonla aynı renkte olacağı bilinmekte. Ayrıca Qualcom Snapdragon 660’dan güç alacak olan telefonda 65Gb ve 128Gb olmak üzere iki farklı depolama seçeneği sunulacak. 6 inç ekrana sahip olmasının yanı sıra Android 8.1 Oreo yüklü bir halde gelecek olan telefonda 3300 mAh’lik büyük bir batarya bulunacak.

Çıkış Tarihi Ve Fiyatı

11 Ekim tarihinde tanıtılması beklenen fakat Samsung’un sadece 4 kameralı A9 modelini tanıtmasıyla birlikte ne zaman çıkacağına dair kafalarda soru işareti bırakan Samsung A6s, orta segment telefon arayışında olan insanların merakla takip ettiği bir model olmuş durumda. 24 Ekim’de lansmanı yapılması beklenen telefonun, orta segmentte çift kamera deneyimi yaşatacağından dolayı büyük ilgi göreceği tahmin edilmekte.

Henüz fiyatı ile ilgili net bir bilgi bulunmayan Samsung Galaxy A6s modelinin. 24 Ekim tarihinde tanıtılmasının ardından 2018 Kasım ayında satışa sunulacağı tahmin ediliyor.