Huawei Honor 8x Birkaç Bölgede Daha Satışa Çıkarıldı

Paylaş!

Huawei Honor 8x Birkaç Bölgede Daha Satışa Çıkarıldı. Huawei honor 8x Çin sınırları içerisinde şu günlerde satışa sunuluyor. Ancak kullanıcılar honor 8x’ in uluslararası alanda satışa sunulmasını bekliyor. Honor en yeni modeli honor 8x’i duyurdu. Huawei honor markası adı altında geliştirdiği etkileyici telefonlara bir yenisini daha ekledi ve honor 8x’i satışa sundu. Huawei dün öğlen saatlerinde Prag’ta honor 8x model telefonun tanıtımı için büyük bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe olan katılım oldukça kalabalıktı. Huawei honor 8x bazı bölgelerde de satışa sunulabilecek bir durumda görünüyor.

Honor 8x’in Özellikleri

Honor 8x 12 mm kirin 710 yonga setini kullanıyor. Firma bir önceki yıla nazaran yüzde yetmiş beş tek çekirdek performans artışı ve yüzde yüz otuz oranında Gpu performans artışı yaşandığını söylüyor. Honor 8x

ağır videolar çekebilme özelliğinede sahip olan bir model. Diğer cihazlarda bulunmayan bir özelliği honor 8x yapabiliyor. Honor 8x 6 GB ram ve 130 GB depolama kapasitesi ile tercih ediliyor. Bütün bu özellikleri ile 3750 mah’lık bir pil ile güçlendiriyor. Farklı desen ve birbirinden değişik renk çeşitleri ile ilgi çekiyor. Ayrıca nfc özelliği Türkiye’ninde aralarında bulunduğu farklı bölgelerde de destekleniyor. Çok yakında satışa sunulacak ülkeler arasında Amerika, İngiltere ülkeleri ile Orta doğu Batı Avrupa, Güney Afrika ve Malezya ülkeleri başta geliyor. Huawei honor 8x’in fiyatları Avrupa da 279 Euro, İngiltere ülkelerinde ise 220 sterlinden başlıyor. Amerika da ise dolar kuru yüksek olduğu için henüz fiyat belirli değil. Ancak bir alt model olarak satışa sunulan honor 7x in Amerika’daki fiyatı 199 olarak belirlenmişti. Huawei honor 8x için Amerika’da beklenilen fiyatın 299 USD olabileceği konuşuluyor. Huawei honor 8x’in en önemli özelliklerinden birisi de dev ekrana sahip olması. Bu sayede kullanıcılar için daha okunaklı bir görünüm sağlıyor. Ayrıca çift kamerası ve arkasında parmak izi sensörü özelliği taşıyan dikkat çekici bir model. Şarj konusunda diğer telefonlara bakarak sınırları zorlayan bir model olarak satış patlaması yaşanacağı düşünülüyor.