iOS 12’deki Ölçüm (Measure) Uygulaması Nasıl Kullanılır

Paylaş!

Sonbahar mevsiminde resmi olarak yayınlanması planlanan iOS 12’de, Apple kullanıcılarına birçok farklı ve özel ayrıcalıklar sunuluyor. Ayrıca, Apple kullanıcılarının farklı iyileştirmelere de sahip olmaları planlanıyor. Özellikle ARKit 2 güncellemesi sayesinde daha gerçekçi ve daha net sanal gerçeklik uygulaması da gelmiş olacak. Sanal gerçeklik tabanlı bir uygulama olan (measure) ölçüm uygulaması, iOS 12’nin bilinen en belirgin yeniliklerinden yalnızca biri. AppStore’de mearuse uygulamasına benzer çok sayıda uygulama bulunuyor. Ancak, iOS 12’deki ölçüm (measure) uygulamasının diğerlerine karşı daha kesin ve gelişmiş sonuçlar vereceği biliniyor. Peki, ios 12’deki ölçüm (measure) uygulaması nasıl kullanılır İşte detaylar;

iOS 12 Temel Özellikleri

Apple firmasının bu versiyon sayesinde büyük çaplı bir yenilik sunduğu söylenemese de, iki kat performans iddiasının, iOS 12’nin en temel özelliği olduğunu belirtmek gerekiyor. Artırılmış gerçeklik deneyimi ve Mesuare özelliği de en önemli özellikler arasında gösteriliyor. Herhangi bir nesnenin ölçülerinin alınabileceği measure özelliği sayesinde, ekstra bir üçüncü parti uygulama kullanmaya gerek kalmıyor.

Ölçüm (Measure) Uygulamasının Kullanımı

Öncelikle iPhone cihazında bulunan Ölçüm uygulamasının açılması ve ölçme sekmesinden emin olunması gerekiyor. Daha sonra telefonu hareket ettirerek ölçmek istenen nesnenin ana başlangıç noktası bulunuyor. Doğru açı bulunduğunda geri bildirim titreşimi alınıyor. Ölçmeye başlamak için alt kısımda yer alan yuvarlak deklanşöre basmak ve nesnenin sonuna gelindiğinde tekrar deklanşöre dokunmak yeterli oluyor.

Ölçüm Değerlerinin Alınması

Yapılan nesne ölçüm işlemleri bittikten sonra, değerleri alabilmek için ölçülerin üzerine dokunmak gerekiyor. Ek olarak ekranın alt tarafından bulunan deklanşöre dokunulduğunda ölçüm değerlerinin kamera görüntüsü de alınabiliyor. Oldukça basit ve fonksiyonel olan bu uygulamanın, birçok kişi için rahatlatıcı bir özellikte olduğu söylenebilir.