Samsung Galaxy S10 Plus’un Görüntüleri Çıktı!

Paylaş!

Güney Kore menşeili teknoloji devi Samsung firması tarafından yaklaşık 3 ay sonra piyasaya çıkarılması beklenen Galaxy S10 Plus modeli ile ilgili prototip görüntüler ortaya çıktı. 360 derecelik render videosu ile beraber basına sızdırılan Galaxy S10 Plus modeli, şimdi de Samsung firmasının fabrikalarından birinde test denemesi yaparken merak edenlerin karşısına çıktı.

Samsung firmasının bu hafta başı ile beraber gösterdiği 5G demo modelinde olduğu gibi söz konusu prototip görüntülerde ekranın köşesinde oldukça tuhaf bir görünüme sahip olan çentik yer alıyor. Bu sefer ön tarafta tek başına değil, iki kamera ile beraber karşılaşanlar ise bu durumu oldukça ilgi çekici buluyor. Bu özelliğe ek olarak ekran kısmının üst ve alt taraflarında bir önceki modellere nazaran daha ince bir çerçeve tercih edilmiş durumda. Ancak yan kısımlarına bakıldığında çerçeve olarak eski modeller ile aynı tasarımın tercih edildiği görülüyor. Samsung firmasının Galaxy S10 Plus modelinde, son yıllarda yaptığı gibi kavisli ekran modelini kullanması bekleniyor.

Prototip Fotoğraflar İlgi Çekti

Samsung Galaxy S10 Plus modelinin fabrikada deneme esnasında ortaya çıkan görüntüsü sosyal medyada büyük bir yankı uyandırdı. Prototip fotoğrafında cihazın sadece ön kısmının yer alıyor oluşu ve arka kısmı ile ilgili her hangi bir bilgi olmayışı merak edenleri hayal kırıklığına uğratsa da sadece ön kısma bakarak oldukça farklı bir modelin geleceği söylenebilir.

Dörtlü kamera sisteminin bu modelde de yer alıp almayacağı konusunda çıkan spekülasyonlara nazaran yeni denemelerin yapılması ve eski sistemlerle birleştirilmesi durumu bu modelde de dörtlü kamera sisteminin yer alacağının habercisi durumunda. Resmi tanıtımının Samsung firması tarafından 2019 yılının Şubat ayında gerçekleştirilmesi beklenen bu modelin MWC Fuarı’nda tanıtılması öngörülüyor. 6.4 inçlik bir boyut ile AMOLED ekrana sahip olacak olan Samsung Galaxy S10 Plus, bölgesinde göre değişkenlik göstermekle beraber Snapdragon 855 veya Exynos 9820 işlemci sistemine sahip olacak. 6 GB’lık RAM alanı ile beraber minimum 128 GB’lık depolama alanının da cihazda yer alması bekleniyor.