Mobil İnternet Paylaşımı Paralı mı Olacak?

Paylaş!

Mobil İnternet Paylaşımı Paralı mı Olacak? Sosyal medyada yer alan bir haber herkeste büyük şaşkınlığa yol açtı. Habere göre, 2019 yılında mobil verilerin paylaşımı ücretli olacak. Üstelik bu, operatörler tarafından ortaklaşa alınan bir karar. İnternetin giderek daha ucuz ve daha ulaşılabilir olması beklenirken, mobil veri paylaşımının yeni yıl itibariyle ücretli olması, kullanıcılarda şaşkınlık yarattı.

Bu yeni masrafın kullanıcı davranışını ne yönde etkileyeceği ise merak konusu. İnternet fiyatlarının zaten yüksek olduğundan kullanıcılar, bir de mobil veri paylaşımının ücretlendirilmesi karşısında şoka uğradılar. Fiyatların ucuzlaması bir yana giderek artması karşısında kafalardaki internet çağı ile bağdaşmayan bir durum.

Operatörlerin Ortak Kararı

Üç operatörün ortak kararı, geçtiğimiz günlerde, sosyal medyada yer aldı. Buna göre, mobil veri paylaşımı, 2019 yılında ücretli olacak. Hotspot, denilen mobil veri paylaşımının 15 Ocak 2019 tarihinden sonra ücretli hale geliyor. Daha fazla müşteri kazanma düşüncesinden vaz mı geçildi? Yoksa operatörler, müşterilerin zaten internet ve buna bağlı tüm uygulamaları kullanmaya alışkın olmasından dolayı mı bu kadar rahat davranıyorlar? Bu habere, inanmak istemeyen kullanıcılar, Turkcell ile iletişime geçtiler ve konuyu sordular.

Turkcell Ücretli Hotspot Kararını Doğruladı

İnternetten ulaşan müşterilere cevap veren, Turkcell müşteri temsilcisi, kararı teyit etti. Açıklanan ücret ise; 9 TL. Tüm operatörlerde aynı olup olmayacağı belli değil. İnternet fiyatlarından şikayet edenler için yeni bir alan daha açıldı. Üstelik işin kötü yanı 3 büyük operatörün de ortak kararının bu yönde olması neticesinde, müşterilerin kaçacak yerinin kalmaması.

Hotspot Paketler Hazır!

Hotspot 6 GB yıllık aboneliği, Hotspot 4 GB yıllık abonelik ve Hotspot 2 GB yıllık abonelik kampanyası olmak üzere paketler hazırlanmış durumda. Fiyatlar ise, aylık 9 TL ile 29 TL arasında değişiyor. Tüm dünyada internet kullanım ücretleri azalırken, bizde hotspot kullanımının ücretli hale gelmesi, nasıl bir sonuç doğuracak hep beraber göreceğiz.

Orta vadede internet kullanımını azaltacak mı? Kullanım konusunda herhangi bir değişikliğe sebebiyet vermeyecek mi? Tüm bunlar 2019 yılında ve 15 Ocak gününden sonra tecrübe edilebilecek olan hususlar.