Google Files’a USB ve OTG Desteği!

Paylaş!

Google Files’a USB ve OTG Desteği! Teknoloji devi firmalardan bir tanesi olarak arama motoru tekelini elinde bulunduran Google firması, Android işletim sistemlerinin yer aldığı akıllı cihazların market uygulamasını da yönetiyor. Google Play Store içerisinde yer alan dosya yöneticisi Google Files, akıllı cihazlara harici olarak takılabilmekte olan USB sürücülerini de destekleyecek. Google firmasının Android işletim sistemini barındıran marketi Google Play Store’da yer alan dosya yönetici uygulaması Google Files, market içerisinde 50 milyonun üzerinde bir indirme sayısına sahip.

Sıradan bir dosya yöneticisi olarak çalışmamakta ve diğer sistemlere nazaran gereksiz ne kadar dosya cihazda mevcut ise hepsini özenli bir şekilde seçerek temizleyen Google Files, kullanıcıların cihazlarında kayda değer oranda bir depolama alanı elde etmelerine yardımcı oluyor. Dosya yönetimi hususunda oldukça başarılı bir uygulama olarak 50 milyonun üzerinde kişi tarafından kullanılmakta olan Google Files’a, firma tarafından USB ve OTG desteği getirilerek kullanıcılara harici belleklere aktarma konusunda yeni bir hoşluk yapıldı.

Google Files ile Dosya Aktarımı Yapılabilecek

Kullanıcının USB OTG belleğine sahip olması durumunda, cihaza bu belleği takıp dosya aktarımı yapabilmesi Google Files sayesinde mümkün olacak. Daha öncesinde USB OTG cihazlarını görmeyen Google Files uygulaması kapsamında firmaya gelen istekler doğrultusunda kullanıcıların talepleri dikkate alındı ve yeni eklenti ile beraber harici bellek sürücülerinin de görülmesi sağlandı. Bugün itibari ile alınan güncelleme sonucunda Google Files uygulaması artık UDB OTG sürücülerini tanıyacak ve dosya aktarımı yapabilecek. Gelen güncelleme ile beraber kullanıcıları Android işletim sistemi yer alan cihazlarına bağlayacakları USB belleğinin içerisinde bulunan bütün dosyalar hakkında tam yönetim imkanı bulacaklar.

Dosyaları silme, isim değiştirme, başka bir konuma taşıma, ayrıntıları görüntüleyebilme gibi birden fazla seçeneği yapabilecek olan kullanıcılar için Google Files eskisinden daha kullanışlı hale getirilmiş durumda. Firma tarafından gönderilen güncelleme ile beraber bugün itibari ile kullanılabilecek olan Google Files uygulaması, yeni eklentisi ile kullanıcılarının yüzünü güldürmüş durumda. Google Play Store’da da pek çok olumlu yorum alan firma kullanıcı taleplerini dikkatli bir şekilde inceliyor.