CS: GO’nun Ücretsiz Olması Oyuncuları Kızdırdı

Paylaş!

CS: GO’nun Ücretsiz Olması Oyuncuları Kızdırdı. Oyun sektörünün en eski ama en çok oynanan oyunu olarak bilinen, bugüne gelindiğinde hala eskisi gibi birçok oyuncunun platform içerisinde yer aldığı Counter-Strike: Global Offensive oyununun, Battle Royale moduna geçmesi ile beraber ücretsiz moda dönüşmesi oyuncular tarafından tepkili bir şekilde karşılandı. Counter-Strike: Global Offensive oyunu geçtiğimiz hafta içerisinde Danger Zone Battle Royale adı altında düzenlenen yeni bir mod ile beraber ücretsiz olarak oynanabilecek.

Daha öncesinde bu oyuna para vermeyip kütüphanesi içerisinde bulunduran kişiler, her hangi bir ücret vermeden Battle Royale modu da dahil olmak üzere bütün paketlere sahip olabiliyorlar. Hal böyle olunca oyuna daha önce para vermiş, bütün paketleri para ile satın almış olan kullanıcıların kızgınlığı da gitgide artıyor. Oyun üretici firmanın Steam ve benzeri diğer platformlarda Counter-Strike: Global Offensive oyununu full paket ile beraber ücretsiz olarak kullanıma açması oyun sektörünü karıştırmış durumda.

Firmaya Olumsuz Eleştiriler Yağıyor!

Counter-Strike: Global Offensive oyununu Steam platformu içerisinde kütüphanesine eklemiş olan kullanıcıların bu durumdan hoşnut olmamasının nedeni diğer oyuncuların para ödeyerek almış olmaları. Steam içerisinde 13 binden fazla olumsuz eleştiri olan oyun yorumları ile beraber oyunun hilelerden kurtulmayan bir karma içerisinde yer alıyor oluşunun yanı sıra bir de ücretsiz olması kızgınlığın artmasına neden oluyor.

Oyun içerisinde hile yapan ve bu durumu tespit edildikten sonra sistemden atılarak yeni bir hesap almaları oldukça kolay olan oyuncuların varlığı zaten başlı başına büyük bir sorun iken üretici firmadan böyle bir karar gelmesi oyuncuların tepkilerini ortaya koymasına neden oldu. Oyunun ücretsiz olması ile beraber daha öncesinde para verip almış olan kişilerin tepkilerini çekmemek adına bu oyuncuları “Seçkin” kategorisine yükselten firma, sadece bu kategoride yer alan rakiplerin birbirleri ile savaşmalarına olanak tanıdı.

Seçkin kategorisinde yer almak isteyen bir oyuncunun ise şuan Steam gibi platformlarda 77.50 TL vererek bu modla oynayabilmeleri mümkün. Valve’nin hile durumlarında grafik işlemcilere ban getirme durumu söz konusu yeni oyun sisteminde yer alacak.