Samsung’un Katlanabilir Telefonunda Batarya Sorunsalı

Paylaş!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung firmasının inovatif akıllı telefonu olarak nam salmış olan katlanabilir telefonunun batarya kapasitesinin beklenenden düşük olacağı belirtildi. Yıllardır sektör içerisinde konuşulan ve bir türlü hayata geçirilmiş halinin görülemediği katlanabilir telefon nihayet tanıtıldı. Tüketici Elektronik Fuarı 2019 etkinliği kapsamında Samsung firmasının sınırlı sayıdaki katılımcılar ile beraber yaptığı konferans, katlanabilir telefon modelinin tanıtımına eşlik etti.

Firmanın katlanabilir telefonuna ilişkin yaptığı tanıtımdan sonra katılımcılardan bazılarının oldukça olumlu yorumlar almasının yanı sıra, katlanma işlemi esnasında bazı hataların mevut olduğu ve Samsung’un bu hatalara yönelik olarak çözüm üreteceği biliniyordu. Geçtiğimiz haftalarda bu cihaza yönelik olarak gerçekleştirilen çözümlerden bir adım geldi.

Firma, katlanabilir akıllı telefonuna ilişkin olarak her bir kanadında 3.100’er mAh’lık bataryalar olmak kaydı ile toplamda 6.200 mAh’lık bir kapasite ile satışa çıkacağı söyleniyordu. Bugün ortaya çıkan söylentilere bakıldığı zaman ise beklenenin daha altında bir batarya gücü ile ürünün satışa çıkarılacağı bilgisi sektör içerisinde dolaşıyor.

4.400 mAh Batarya Kapasiteli Katlanabilir Telefon

Samsung’un yeni amiral gemisi olmaya hazırlanan katlanabilir telefonu için yeni gelen bilgiler ile her iki kanadında da 2.200 mAh olmak kaydı ile toplamda 4.400 mAh’lık bir batarya kapasitesine sahip olacağı konuşuluyor. 2019 yılına damgasını vurması beklenen inovatif akıllı cihazlardan biri olarak Galaxy F adı ile piyasaya çıkacağı düşünülen model, 12 GB’lık devasa RAM alanının yanı sıra, 512 GB ve 1 TB’lık dahili depolama alanları ile de göz dolduracak.

İlgilisini üzerine çekmesinin yanı sıra katlanabilir bir akıllı telefonun neler yapabileceğine ilişkin bir çok kişinin gözü Samsung firmasına çevrilmiş durumda. Uzun zamandır beklenen ve donanımsal açıdan da beklentilerin çok üzerinde olan bu cihaz, katlandığı zaman bir telefon olarak, açıldığı zaman ise tablet olarak kullanılabilecek. Sorunları çözüldükten sonra 20 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan Unpacked etkinliğinde yeniden ziyaretçilerinin karşısına çıkmaya hazırlanan Galaxy F, 2019’un ikinci yarısında kullanıcısı ile buluşabilir. Firmadan net bir bilgi gelmese de takvimler ikinci yarıyı gösteriyor.