Nokia 9 Pureview’in Tanıtımı Yeniden Ertelenebilir

Paylaş!

Nokia firmasının 5 adet kamera özelliği ile satışa çıkarması beklenen modeli Nokia 9 Pureview’in tanıtımı günden güne yılan hikayesine dönmeyi başarıyor. Tanıtım, gelen bilgiler doğrultusunda Şubat ayına kalmış gibi görünüyor. Nokia’nın son amiral gemisi olarak piyasaya çıkarması beklenen 9 Pureview modelinin tanıtımını geçtiğimiz sonbahar aylarında yapması bekleniyordu. Firmadan gelen açıklamada kamera ile ilgili bazı sıkıntıların olduğu ve cihazın önümüzdeki Şubat ayı içerisinde MWC 2019 etkinliğinde tanıtılacağı bilgisi geçilmişti.

Daha sonrasında ise Şubat ayına kadar beklemeye gerek olmadığını söyleyen HMD şirketi, tanımı Ocak ayına geriletmişti. Şimdi ise yeniden Şubat ayına ertelenme ihtimali olan cihaz tanıtımının yılan hikayesine dönmesi, bekleyenlerini de hayal kırıklığına uğrattı. Firmanın Ürün Şefi pozisyonunda görev almakta olan Juho Sarvikas, resmi Twitter hesabından attığı tweet ile MWC 2019 etkinliğinde tanıtacakları ürün ile ilgili bilgi verirken, bir kaynaktan gelen yorum ile “Nokia 9 Pureview tanıtımının, Şubat ayı 2019 sonlarına doğru kaldı.” bilgisi teyit edilmiş oldu.

Yılan Hikayesine Dönen Tanıtım

Firma ürün şefinin Twitter hesabından MWC 2019 etkinliğinin adını geçirmesi ile beraber Nokia’nın 9 Pureview modeline ilişkin pek çok kaynaktan haber değerinde bilgi gelmeye başladı. Her kaynak bu tweeti kendisine göre yayınlarken firmadan resmi bir açıklama gelmemesi, kaynakların doğruluğuna işaret ediyor.

Tweet altına yapılan kaynak yorumlarından bir tanesi de tanıtım için verilen davetiyelerin 16 Ocak 2019 tarihini işaret ettiği şeklindeydi. 16 Ocak tarihinde her hangi bir etkinlik düzenlenecek mi yoksa ürün şefinin dediği gibi MWC 2019 etkinliğine mi kalacak orası belirsizliğini koruyor. Nokia firmasının uzun süredir beklenen 5 kameralı modeli 9 Pureview için birçok kullanıcının gözü firmadan gelecek olan açıklamadaydı.

Öncelikle Şubat ayında yapılacağının söylenmesi, daha sonrasında Ocak ayına çekilmesi ve en nihayetinde yeniden Şubat ayına dahil edilmesi kullanıcıların da bu işten sıkılmasına neden oldu. Ürün şefinin kendi hesabından yaptığı açıklamada tweetin altına pek çok olumsuz yorum da kullanıcılardan geldi. Firma ise sessizliğini korumakta ısrarcı.