Instagram Fotoğrafları PC’ye Toplu İndirme

Paylaş!

Dünyanın en çok kullandığı fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram’ın birçok özelliği olmasına rağmen, sizin ve listenizde takip ettiğiniz kişilere ait olan fotoğrafları telefon ya da bilgisayarlarınıza indirmenize yardımcı olacak bir eklentiye sahip olmaması büyük bir sorun haline gelmiştir. Çünkü internet ortamında hesabın kaybolması, engellenmesi ve hacklenmesi durumunda eklenen fotoğrafların elinizden kayıp gitmesi oldukça mümkündür. Bu durumun önüne geçmek için ınstagram fotoğrafları PC’ye toplu indirme yönünde gelişen çözümlere ulaşmanız gerekmektedir.

Programsız Bir Şekilde PC’ye Toplu Fotoğraf İndirme

Web sayfası üzerinden bağlandığınız Instagram hesabınızın ayarlar bölümüne giriş yapın. İnstagram verilerini indir seçeneğini tıklayın ve karşınıza gelen ekrana hesap şifrenizi girin. Sonrasında şifrenizi girdiğiniz bölümün altında bulunan mavi renkli indirme talep et butonuna tıklayın. İndirme talep et işleminiz onay için Instagram yöneticilerine gönderilir. Herhangi bir olumsuz durum ortaya çıkmaması halinde, talebiniz maksimum 48 saat içerisinde gerçekleştirilir.

Instagram Fotoğraf Eklentisini Kullanarak PC’ye Toplu Fotoğraf İndirme

Downloader for Instagram eklentisi sayesinde hem kendi fotoğraflarınızı hem de listenizde bulunan arkadaşlarınızın fotoğraflarını tek bir tıkla ve hızlı bir şekilde Pc’ye indirme imkanınız vardır. Bunun için öncelikle Downloader for Instagram uygulamasını Pc’ye yükleyin. Yükleme işleminden sonra fotoğraflarını indirmek istediğiniz kişinin ya da kendinizin fotoğraf paneline giriş yapın. Girişi yaparken kendi hesabınızı değil, Downloader for Instagram tarayıcı programını kullanın. Daha sonra, tarayıcının sağ üst kısmında bulunan indirme butonuna tıklayın. Tıklayınca hesap üzerinde bulunan fotoğraf sayısını görürsünüz. Bu sayıya tıklayarak tüm fotoğrafları indirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz bir durum ortaya çıkmaktadır. Fotoğraf sayısının yer aldığı ekranda, fotoğraflarda görünür. Eğer sağ tarafta kaydırma çubuğu yer alıyorsa, bu çubuğu fotoğrafların sonuna kadar çekmeniz gerekir. Bundan sonra indirme işleminiz eksiksiz bir şekilde tamamlanacaktır.