Intel HD Graphics Nasıl Güncellenir?

Paylaş!

Bilgisayar kullananların en çok merak ettiği sorulardan birisi ıntel hd graphics nasıl güncellenir? sorusunun cevabıdır. Bilgisayarlarda en iyi donanımlardan biri şüphesiz ekran kartıdır. Oyun oynayan kişilerin bilgisayar alırken en çok dikkat etmesi gereken konu bilgisayarın ekran kartı özelliğidir. Ekran kartı oyun haricinde bilgisayarın hızı ve performansı içinde oldukça önemlidir. Bilgisayarı eğer toplama alacaksınız ve oyun oynamak için alacaksanız mutlaka ilk olarak ekran kartı almalısınız.

Grafik işlemci de oldukça önemlidir. Genellikle harici ekran kartının yan kısmında bulunur. Intel hd graphics, Intel işlemcilerin iç kısmında yer almaktadır. Harici ekran kartı ara sıra arıza çıkarsa da işlemci bu sıkıntıları yaşamayacaktır. O yüzden sık sık güncellemeniz gerekmektedir.

Intel HD Graphics Güncelleme Rehberi

Güncelleme için ilk olarak ekran kartının sürümünü ve hangi seneye ait olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir.Daha sonra güncellemeye geçmeniz daha faydalı olacaktır.

Ekran Kartı Sürümünü ve Tarihini Öğrenme

İlk olarak güncellemek istediğiniz ekran kartının en son hangi seneye sahip olduğunu ve yazılı olan sürümü öğrenmeniz gerekmektedir. Bunu öğrenmek için Bilgisayara sağ tıklayın ve çıkacak olan Yönet kısmını seçin.

Daha sonra çıkan yerin sol kısmındaki listeden Aygıt Yöneticisine tıklayın. Liste içerisinde çıkacak olan Görüntü Bağdaştırıcıları kısmının aşağısında sahip olduğunuz ekran kartını göreceksiniz. Intel HD Graphics’e sağ tıklayarak özelliklere girin. Karşınıza çıkan Sürücü sekmesinin içinde sisteminizdeki sürücü tarihine ve yazılı olan sürücünün sürümünü rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Intel HD Graphics Güncelleme

Intel HD Graphics güncellemesi için Intel’in kendi sitesine girin. Oradaki yükleyici indirerek güncellemeyi yapabilirsiniz. Bunun için Intel’in sitesinde bulunan grafik kısmına gidilmesi gerekir. Daha sonra karşımıza çıkan sayfaya devam etmek için bilgisayarınızın işlemci neslini bilmek zorundasınız. Sahip olduğunuz işlemci neslini seçin. Örneğin sahip olduğunuz işlemci Intel Core i3-8100 ise bu 8. nesil Intel işlemcisidir. 8. nesli seçip devam etmeniz gerekmektedir.

Karşınıza çıkacak olan indirme kısmından size uygun olan sürümü indirin. Karşınıza çıkacak birçok yükleyici çıkacaktır. Fakat siz Beta yazanı kurmalısınız. Uygun sürümü seçin ve ardından birden fazla seçenek çıkacak. Size uygun olanı seçip indirin. Yükleyici indirdikten sonra çalıştırın. Bunun sonucundan Intel HD Graphics güncellemeniz başarıyla sonuçlanacaktır.