YouTube’dan Momo’ya Engelleme

Paylaş!

YouTube’dan Momo’ya Engelleme.YouTube, son günlerde yeniden gündeme gelen ve çocukları hipnotize ederek her istediğini yaptırmaya çalışan Momo’ya engelleme getirildi. Momo oyununda çocuklar hedef alınıyor ve WhatsApp numaraları üzerinden çocuklara psikolojik baskı uygulanıyordu. Psikolojileri bozulan çocuk veya gençler momo’nun verdiği bu direktifler sonucu kendilerine zarar verecek her yöntemi deniyordu. Bir yıldır herhangi bir intihar vakası bulunmamasına rağmen geçtiğimiz günlerde momo tekrar gündeme geldi. Çocukların beynini yıkamaya yönelik olan bu oyun için YouTube tavrını ortaya koydu.

İngiltere’den Momo Haberi Geldi

YouTube’dan gelen haberlere göre, özellikle Momo videolarının YouTube’de yayınlanmadığı ve anında silindiği aynı zamanda kanalların kapatıldığı açıklandı.

İngiltere’de yaşayan bir anne, çocuğuyla yaşadığı bir olayı anlattı.

“Oğlum’un izlediği bir videoyu fark ettim. Videoyu izlerken durdurma tuşuna bastığımız halde video durmadı ve anında dondu. Bir anda Momo ortaya çıktı ve tuhaf sesler çıkarmaya başladı. Sesler tam ayırt edilmiyordu fakat ‘Seni öldüreceğim. Ailene ve sana ayrıca arkadaşlarına zarar vereceğim!’ dedi ve geri gitti. Oğlum ve ben çok korktum.”