Microsoft’tan Bir Yenilik Daha

Paylaş!

Teknoloji devi Microsoft, HoloLens 2 için Mobil Dünya Kongresi’nde düzenlenen etkinliklere katıldı. Microsoft, ikinci nesil için ürettiği karma gerçeklik gözlüğü HoloLens 2’i bu kongrede resmen piyasaya duyurdu. Kongre etkinliğinde tanıtılan HoloLens 2, şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada mikro elektromekanik sistem (MEMS) sayesinde her göz yapısına uygun ve 2K çözünürlük sunuyor ve aynı zamanda görüş açısı başına 47 piksellik bir çözünürlük sağlıyor.

HoloLens 2 Windows 10 işletim sistemine sahip. HoloLens’in akıllı telefon işlemcilerinden en büyük farkını ise içinde (HPU) bulunması oluşturuyor. Kaliteli mikrofon girişi bulunan gözlük, görüntü ve ses açısından 3 boyutlu bir mekan sunabiliyor. Akıllı telefon gibi USB girişi ile şarj edilebiliyor, göz güvenliğini ise iris tarayıcısı ile sağlıyor. HoloLens 2’de 8 megapiksel sensör bulunuyor ve görüntülü görüşmelerin kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. HoloLens 2’nin yapay zeka destekli birçok özelliğini de içeriğinde barındırıyor. Göz takibi ve sesli komut ile de içeriklere erişilebiliyor.

HoloLens 2 Fiyatı

Microsoft, HoloLens 2 için 3.500 dolarlık yani 18.500 liralık bir fiyat açıklıyor. HoloLens 2’nin, Japonya, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin gibi ülkelerde satışa sunulacağı bildirildi.