2017’nin En İyi Batarya Ömrüne Sahip 5 Akıllı Telefonu

Paylaş!

2017’nin En İyi Batarya Ömrüne Sahip 5 Akıllı Telefonu

Akıllı telefonların hayatımızdaki yeri öylesine artmıştır ki, artık neredeyse telefon üzerinden yapılamayan hiç bir işlem kalmamıştır. Gerek dosya gönderme gerekse de para gönderme gibi birçok fayda sağlayan bu cihazlar, sağladıkları bu faydalar neticesinde enerji harcamaktadırlar. Harcanan bu enerjinin azalması durumuna, “şarjın azalması” denir.

Şarjı yetmeyen telefonların artması neticesinde taşınabilir şarj cihazları üretilmiştir ancak maalesef bu cihazlarda; gerek boyutları, gerek ağırlıklarından dolayı insanların ihtiyaçlarını karşılarken ayrı bir zahmetin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bütün bu talepler doğrultusunda, insanların ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına uzun batarya ömrüne sahip telefonlar üretilmiştir. Aşağıda belki adını bile ilk defa duyacağınız, ömrü uzun süren bataryaları bulunan telefonlara ait bilgileri öğrenebilirsiniz.

1- Moto Z Play

Uzun süren sessizliğini büyük bir yankı uyandırarak bozan Motorola, çıkardığı Moto Z Play modelinde 3.510 mAh bataryası ile 13 saat 46 dakikalık pil ömrü ile en uzun pil ömrüne sahip akıllı telefon olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

2- LG X Power

Son yıllardaki başarısı ile adından söz ettiren LG, yeni çıkarmış olduğu X Power modelinde geniş ekranına rağmen 4.100 mAh bataryası ile 12 saat 58 dakika pil ömrü sağlamaktadır.

3- Cat S60

Adı pek duyulmasa da ilginç tasarımıyla ve 3.800 mAh bataryasının sunmuş olduğu 12 saat 42 dakikalık pil ömrü ile adından hayli söz ettirecek gibi görünüyor.

4- BluEnergy XL

Belki de adını ilk defa duymuş olduğunuz bu telefon 5.020 mAh gibi muazzam bir bataryaya sahip olmasına karşın 12 saat 15 dakikalık pil ömrü sunuyor.

5- ZTE Blade V8 Pro

Gayet şık ve zarif bir tasarıma sahip olan bu cihaz, 3.140 mAh batarya ve 12 saat 8 dakikalık pil ömrü ile ilk 5 te yerini almayı başarıyor.